הקולונל ארנו בלטראם, קצין משטרה צרפתי שהציע את עצמו למחבל אסלאמיסטי בתמורה לבת ערובה שהוחזקה על ידו, מת מפצעיו הבוקר(שבת), כך הודיע שר הפנים הצרפתי ז'ראר קולומב. בלטראם היה בין השוטרים הראשונים להגיב למתקפת הטרור על הסופרמרקט בעיר טרב שבדרום צרפת אתמול. מותו מעלה את מניין ההרוגים באירוע לארבעה. 15 בני אדם נפצעו בתקרית שהסתיימה כאשר כוחות הביטחון הצרפתיים פרצו למקום וחיסלו את המחבל.
"מת למען ארצו. צרפת לעולם לא תשכח את גבורתו, אומץ לבו והקרבתו", כתב קולומב בחשבון הטוויטר שלו. נשיא צרפת, עמנואל מקרון, אמר כי בלטראם היה "גיבור שהרוויח את הערצת האומה כולה". 

המחבל, רדואן לקדים בן ה-26, התגורר בעיר קרקסון שבדרום צרפת ופעל, כך לדברי קולמב, לבדו. לדברי השר, "הוא היה מוכר לנו בשל מעורבותו בפשעים קטנים. עקבנו אחריו ופיקחנו עליו, ולא סברנו שיש הקצנה בהתנהגותו". יש לציין כי בשנת 2016 הוא היה אמור להישלח למאסר מסיבות לא ידועות. ארגון "המדינה האסלאמית" נטל אחריות לפיגוע הרצחני.
ללקדים, שהיה ממוצא מרוקאי, היו קשרים טובים עם התנועה הסלפית המהווה גורם קיצוני ביותר בעולם המוסלמי-סוני. הוא התגורר עם הוריו ואחיו בעיר, שעליה פשטו כוחות המשטרה לאחר האירוע. שכנתו סיפרה לעיתון הצרפתי "לה פריזיאן" כי החשוד נראה בבוקר כשהוא מדבר עם אחותו הקטנה בבית הספר. שכנה אחרת כינתה אותו "רגוע" ו"נחמד". 

כזכור, המשטרה סוברת כי פעולתו קשורה למתקפת טרור נוספת שאירעה מוקדם יותר באותו יום נגד שוטרים. לפי החוקרים, ככל הנראה הוא גנב מכונית לאחר שעזב את עיר מגוריו וביצע ירי במהלך נסיעתו לעבר שוטרים ששהו באזור. 
לדברי קולמב, המפגע ניסה גם לדרוס את השוטרים עם המכונית, שנראתה מאוחר יותר ליד הסופר מרקט (Super U Shop) וצעק: "זה למען סוריה, אהרוג את כולכם". כשהגיע למתחם המזון טען המחבל כי הוא משתייך לדאעש. כמו כן, לאחר שהתבצר עם בלטראם במתחם הוא דרש לשחרר את סלאח עבד אל-סלאם, מהמחבלים שביצעו את מתקפת הטרור בבטקלאן בפריז בנובמבר 2015, תמורת שחרורו של השוטר בשלום. בסופו של דבר, כאמור, הוא נורה למוות במהלך פשיטת כוחות הביטחון למבנה.