שלושה ימים אחרי התקיפה של מעצמות המערב בסוריה, אומר הערב (ראשון) נשיא צרפת עמנואל מקרון, כי הוא שכנע את הנשיא טראמפ להשאיר את הכוחות האמריקאים בסוריה. "הסברתי לו שחיוני שארצות הברית תישאר שם", אמר מקרון בראיון לתקשורת הצרפתית. הנשיא הצרפתי גם הסביר מדוע צרפת פעלה נכון כשהצטרפה לתקיפה נגד יעדי ייצור הנשק הכימי בסוריה: "יש לנו לגיטימציה מוחלטת לפעול במסגרת הזאת. שלוש חברות קבועות במועצת הביטחון החליטו להתערב". 


דבריו של הנשיא מכוונים להצהרה של הנשיא האמריקאי  מלפני כשבוע וחצי, בה אמר כי בכוונתו להוציא את חיילי צבא ארצות הברית מסוריה "בקרוב". גם שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, התייחסה היום לנשוא הנוכחות הצבאית האמריקאית בסוריה, ואמרה כי הכוחות לא יצאו מהמדינה עד אשר יושגו כל היעדים שהוצבו. היילי הוסיפה ואמרה שהיחסים עם רוסיה ואמרה "מתוחים מאוד", בחלקם בגלל סוריה, אך וושינגטון עדיין מקווה ליחסים טובים יותר. עוד אמרה כי ארה"ב לא תנהל דיאלוג מול סוריה.

אתמול התעמתו שגרירי ארה"ב ורוסיה לאו"ם במהלך דיון מיוחד שנערך בנושא במועצת הביטחון של הגוף הבינלאומי, בו נדחתה הצעה רוסיה להעביר החלטה שתגנה את "התוקפנות נגד הרפובליקה הערבית הסורית על ידי ארה"ב ובעלות בריתה, תוך הפרה של החוק הבינלאומי ושל אמנת האו"ם". 
 
"הזמן לדיבורים נגמר אתמול בלילה", אמרה היילי בפתח דבריה אתמול, והוסיפה: "אנחנו כאן היום כי ארה"ב, צרפת ובריטניה פעלו לא מתוך נקמה או על מנת להעניש, אלא כדי להראות שיש מחיר לשימוש בנשק כימי".
 
בתוך כך, היא איימה כי מדינתה מוכנה לפעול שוב מול משטרו של אסד, במקרה שבו ישתמש בנשק כימי שוב: "המסר שלנו ברור - ארה"ב לא תאפשר למשטר אסד להמשיך להשתמש בנשק כימי. במידה וסוריה תשתמש שוב בנשק כימי, ארה"ב תהיה דרוכה ומוכנה לפעול שוב. כשהנשיא מציב קו אדום, הוא מוודא שלא יחצו אותו".