גורם צבאי בכיר בכוחות משטר אסד הבהיר היום (שלישי) כי בניגוד לדיווחים במהלך הלילה לא התרחשה תקיפה של שדות תעופה במדינה והסיבה לתגובת מערך ההגנה האווירית הייתה "אזעקת שווא". לטענתו הסיבה לתגובה השגויה של המערכת היא "מתקפה אלקטרונית משותפת של ישראל וארה"ב על מערכת המכ"ם הסורית". במהלך הלילה התרחשה ירי שבוצע על ידי מערכות ההגנה האוויריות הסוריות והוביל לשורה של דיווחים על תקיפה. על פי הדיווחים, מדובר היה בשתי תקריות שהתרחשו באזור חומס ודמשק. כלי תקשורת המקורב לחיזבאללה טען כי שישה טילים נורו לעבר שדה התעופה א-שועיראת בפרברי חומס. בטלוויזיה הסורית דווח כי הטילים יורטו. עוד דווח בכלי התקשורת המזוהים עם חיזבאללה כי שלושה טילים שוגרו לעבר שדה התעופה א-דומייר בפרברי דמשק. צבא סוריה מסר בהודעה רשמית כי הגיבו לירי ישראלי על שדה התעופה בחומס. בפנטגון מסרו כי "אין כל פעילות של צבא ארצות הברית באזור זה כעת". כאמור הודיע המשטר שלמעשה לא התרחשה שום תקיפה.בתוך כך, אתמול דווח כי משטר אסד מרכז כוחות סמוך למחנה הפליטים ירמוך הנמצא בדרום דמשק לקראת מתקפה. מחנה הפליטים נמצא תחת מצור בארבע שנים האחרונות, לאחר שרובו נכבש בידי ארגון המדינה האיסלאמית וחלקים נוספים נכבשו על ידי קבוצת מורדים אחרת. כעת לאחר שסיימו את כיבוש מזרח עוט'ה מתפנים הכוחות ליעד הבא שלהם. 

על פי הדיווחים האחרונים הצבא הסורי שלח את הדיוויזיה ה-9 וכן כוחות פלסטינים התומכים באסד כדי לסייע בהשתלטות המחודשת על ירמוך. לפי אונר"א ,סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים פלסטינים, 140 אלף פלסטינים מתוך 160 אלף ששהו במחנה לפני פרוץ מלחמת האזרחים במדינה, עזבו את המקום. הנותרים נאלצו להתמודד עם תנאים קשים ולחיות על סף רעב, כך על פי אונר"א.

כזכור, משטר אסד הואשם כי השתמש בנשק כימי במהלך הלחימה במזרח עוט'ה, בעיירה דומא, מה שהוביל למתקפה של כוחות משולבים של ארה"ב, בריטניה וצרפת בלילה שבין שישי לשבת, כאשר יותר ממאה טילים נורו אל עבר מספר יעדים בסוריה. 

כזכור, בלילה שבין שישי לשבת, שיגרו מטוסים וספינות מלחמה אמריקאיות, בריטיות וצרפתיות כ-100 טילי שיוט לעבר שמונה מטרות ברחבי סוריה, בהם בסיסי צבא ומתקנים האחראיים לחימוש הכימי של משטר אסד. עם זאת המפקדה הכללית של צבא סוריה הודיעה, מערך ההגנה האווירי הפיל את רוב הטילים העויינים ששוגרו לפנות בוקר על סוריה. ״נמשיך להגן על המולדת ואזרחיה״, נמסר בהודעה, ״התוקפנות המשולשת הבוגדנית נגד סוריה החלה בשעה 3:50 לפנות בוקר, על יגי ארצות הברית, בריטניה וצרפת - בשיגור כ-110 טילים לעבר מטרות סוריות בדמשק ומחוצה לה, אך מערך ההגנה האווירי שלנו הגיב ביעילות לטילים התוקפניים והפיל את רובם״. עוד נאמר בה כי כי ״אחד הטילים העויינים פגע באחד המבנים המשמשים כמרכז מחקר בברזה, והוא כולל מרכז לימודי ומעבדות מדעיות״.