תגובות זועמות לאחר צילומו של השגריר האמריקאי בישראל דיוויד פרידמן עם תמונה המדמה את בית המקדש במקום מסגד אל-אקצא. מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת הגיב למעריב אונליין בחומרה רבה לצילום שנמסר לשגריר האמריקאי ותהה "עד מתי ההתנהלות האמריקאית השפלה תימשך ללא תגובה ערבית אסלאמית, שתיקח בחשבון את מעמדו של מסגד אל אקצא והחשיבות של והמתחם הקדוש?"
"ששגרירו של טראמפ יקבל לידיו תמונה של בית המקדש השקרי במקום מסגד אל אקצא, עם סימני ההרס של כיפת הסלע והמסגד, כשהוא מחייך למראה ומסכים למצב הזה ומאשר אותו. הם תוקפים את המקום הראשון אליו התפללו המוסלמים והופכים את הקונפליקט מלאומי לדתי", הוסיף עריקאת.

בשגרירות ארצות הברית בישראל הגיבו לאירוע ואמרוכי השגריר פרידמן נוצל ולא היה מודע למה שנראה בתמונה שלידה צולם. "השגריר לא היה מודע למה שנראה בתמונה שהיתה מונחת לפניו בזמן שהצטלם לידה. הוא היה מאוד מאוכזב שניצלו את ביקורו בבני ברק על מנת ליצור מחלוקת. המדיניות האמריקאית היא ברורה: אנחנו תומכים בסטטוס קוו בהר הבית", אמרו בשגרירות.
 

צילום: ישראל כהן, כיכר השבת


כזכור, במהלך שהותו בבני ברק, קיבל השגריר מידי פעיל בארגון אחיה תמונת ענק בה מופיעה ירושלים, כשאת מסגד אל אקצא - מחליף בית המקדש. בהנהלת ארגון אחיה ביקשו להתנצל על האירוע ואמרו כי "איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר. ברצוננו להודות לשגריר מר דוד פרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור באחיה כדי להאיר את עבודה החשובה ומשנת החיים שאנו עושים. לצערנו כל אירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע".
 
חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) כתב בתגובה לאירוע בחשבון הטוויטר שלו: "המטורף הזה רוצה להביא שלום...טוב שלא מיקמת שם את השגרירות".