בכיר במפלגת הלייבור ובן בריתו של מנהיגה ג'רמי קורבין אמר כי "יהודים" אשמים בהאשמות באנטישמיות כלפי המפלגה, כך נחשף בהקלטה ששודרה הבוקר (שלישי) בממלכה. בהקלטת אודיו שהושגה על ידי העיתון היהודי "ג'ואיש קרוניקל", נשמע חבר הוועד המנהל של מפלגת הלייבור, פיטר וילסמן, אומר בדיון: "כמה מהאנשים האלה בקהילה היהודית תומכים בטראמפ. הם פנאטים של טראמפ. הם יכולים לזייף את הרשתות החברתיות בקלות רבה".  
וילסמן טען כי "היהודים הפנאטים" ממציאים טענות על אנטישמיות "ללא כל ראיות". בכיר הלייבור הוסיף: "אז אני חושב שאנחנו צריכים לשאול את את 70 הרבנים 'איפה הראיות שלכם לאנטישמיות רחבה וחמורה במפלגה הזו?'". כ-70 רבנים בקהילה היהודית בבריטניה חתמו לפני כשבועיים על מכתב בו ביקרו את מפלגת הלייבור על אימוץ קוד התנהגות לטיפול באנטישמיות, שאינו תואם את ההגדרה הבינלאומית לגזענות כלפי יהודים. 

הצעד השנוי במחלוקת גרם לשלושה עיתונים יהודיים לפרסם את אותו מאמר מערכת על שעריהם, ובו אזהרה מ"איום קיומי על החיים היהודיים במדינה הזאת שמגולם בממשלה בראשות ג'רמי קורבין". דבריו של וילסמן נחקרו בתוך מפלגת השמאל אך הוא התחמק מצעדים משמעתיים כלפיו לאחר שהתנצל. דובר של הלייבור אמר בתגובה: "אנחנו לא מגיבים על מקרים פרטניים".

מפגין נגד האנטישמיות במפלגת הלייבור. צילום: AFPמפגין נגד האנטישמיות במפלגת הלייבור. צילום: AFP

בשבוע שעבר דווח כי הלייבור איימה בצעדים משמעתיים על חבר פרלמנט יהודי שביקר את קורבין על יחסו לאנטישמיות. חבר הלייבור איאן אוסטין, שקרובי משפחתו נרצחו בשואה, כינה את התנהלות מפלגתו "בושה". כשבוע לפני כן אוימה חברת הפרלמנט היהודייה מרגרט הודג' בצעדי ענישה, לאחר שכינתה את קורבין "אנטישמי וגזען".באפריל נמחק חשבון הפייסבוק האישי של קורבין, לאחר שהתגלה כי הוא היה חבר בחמש קבוצות שהכילו תכנים אנטישמיים. הקבוצות הכילו תכנים על הכחשת שואה ותיאוריות קונספירציה.