קרן ידידי MBA ישראל הודיעה על הענקת מלגות ל־60 סטודנטים ישראלים שילמדו לתואר שני בבית הספר וורטון באוניברסיטת פנסילבניה. עלות המלגות שיינתנו במהלך העשור הקרוב מוערכת ב־10 מיליון דולר.

הסטודנטים שיקבלו את המלגות ישתתפו בתוכנית ה־MBA הדו־שנתית של בית הספר העל־תיכוני לעסקים בפנסילבניה. נשיאת האוניברסיטה, איימי גוטמן, ודיקנית בית הספר וורטון, אריקה ה. ג'יימס, הודיעו כי הסכום של המלגות ילקח מקרן ידידי MBA, שהוקמה על ידי בוגר וורטון, יורי מילנר, ואשתו ג'וליה.

סטודנטים בקמפוס רחובות של האוניברסיטה העברית, ארכיון (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה) (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)סטודנטים בקמפוס רחובות של האוניברסיטה העברית, ארכיון (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה) (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

"דרך המתנה יוצאת הדופן, הקרן ממחישה את היוזמה הפילנתרופית מלאת החזון של יורי וג'וליה", אמרה אתמול גוטמן, והוסיפה: "אנו מודים להם מעומק הלב על תמיכתם בסטודנטים לתואר שני, אשר יעמדו בראש עולם העסקים של מחר".

שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, הדגיש: "בתור בוגר וורטון, אני שמח שישראלים אחרים ייהנו מהחוויה הייחודית הזו", וחתם את דבריו בקביעה כי "ישראל הפכה למרכז עולמי לחדשנות, ובית הספר וורטון תרם במשך שנים רבות להכשרת יזמים מובילים ומנהיגים עסקיים ברחבי העולם".