ראש מערך החקירות האפידמיולוגיות במשרד הבריאות, ליאורה ולינסקי, הגישה היום (רביעי) את מכתב התפטרותה לראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס. במכתבה, פירטה את הסיבות שהובילו לכך, ואף מתחה ביקורת על העברת המערך לפיקוד העורף: "אלפים בבידוד סתם". התפטרותה צפויה להיכנס לתוקף בעוד כארבעה שבועות.

במכתבה גינתה את עבודת פיקוד העורף ואמרה: "מערך חקירות חלש, לא מקצועי, לא יעיל, הנשען על מערכת שאינה מתאימה למשימות שלה. למרבה הצער גם הם לא הקדישו זמן ללמידת המערך על חוזקותיו וחולשותיו, ולא היו קשובים לאנשי המקצוע במשרד, כדי לזכות בתובנות כיצד ניתן לשפר ולייעל את המערך". 

לדבריה, המעמד לו זכו אנשי הצבא בשל העברת המערך, ניתן להם "מבלי שיש להם כל ידע בנושא ו/או הכשרה מקצועית לכך". היא הוסיפה: "ניסיתי בכל כוחי לשנות החלטות שלתפיסתי התקבלו ללא חשיבה מקצועית וללא הבנת ההשלכות". הסמכות על מערכות המידע של החקירות הופקעה מידי אנשי המקצוע לאדם ללא ניסיון בחקירות או באפידמיולוגיה".

"במשך כל תקופת התפרצות הנגיף השקעתי את כל כולי באירוע. ימים ולילות, סופי שבוע וחגים, לא אמרתי לא אף פעם, גם כשהמחיר האישי - הפיזי והנפשי היה כבד מנשוא. עשיתי כל שביכולתי כדי לסייע לפיקוד העורף לנהל את האירוע, גם כשלא תמיד הסכמתי עם הגישה שהציגו", כך חתמה.