אחמד מנאסרה בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב בירושלים הודה היום (חמישי) כי יצא עם בן דודו, חסן מנאסרה, כדי לפגוע ביהודים.

יממה אחרי שבמשטרת מחוז ירושלים הפיצו סרטון המתעד את רגעי הפיגוע בפסגת זאב שלב אחרי שלב ובו נראים בני הדודים חסן ואחמד מנאסרה מבית חנינא, כשהם חמושים בסכינים ופוגעים באזרח ובילד תמים שישב על אופניו בעת שיצא מחנות ממתקים, הודה הנער בן ה-13 המאושפז בבית החולים בירושלים כי יצא מביתו ביחד עם בן דודו במטרה לדקור יהודים.

מנאסרה המאושפז בבית החולים הדסה עין כרם לאחר שנפצע וזאת חרף טענות שנהרג, סיפר לחוקרים כי הוא ובן דודו פעלו כנקמה על רקע האירועים בהר הבית.

לדבריו, בן דודו היה זה ששכנע אותו לצאת למסע הנקמה והוא גם זה שהתחמש בסכינים. "אני הצטרפתי אליו ויצאנו מבית חנינא כדי לפגוע ביהודים בשכונה", סיפר לחוקרים.

הנער שיחזר בשיחה עם חוקרי ירושלים את האירועים כפי שהם מתועדים בסרטון החל מהרגע שבו הבחינו בגבר יהודי ברחוב הארבעה, התנפלו עליו, דקרו אותו כמה פעמים ופצעו אותו באורח קשה. אותו צעיר נראה בסרטון כשהוא נס מהמפגעים ואלו דולקים אחריו עד שהגיעו לקורבן הבא.

ברחוב השישה עשר המשיכו בני הדודים בצעקות "אללה ואכבר" כשהבחינו בנער בן 13 היושב על אופניו סמוך לחנות ממתקים.

השניים דקרו את הנער וכשנמלטו נפגע מנאסרה מרכב שחלף. לאחר מכן הוכה המחבל על ידי אזרחים זועמים. בן דודו חסן, רץ לעבר שני שוטרים שהיו בסמוך כשהוא אוחז בסכין שלופה, נורה ונוטרל על ידם.

"אחמד הוצא להורג בכל פעם שהוכה"

מוקדם יותר היום אחמד מנאסרה, דודו של אחמד, גינה את פרסום תמונת בן המשפחה ברשתות ובכלי התקשורת, ואת מה שהוא כינה "ההסתה הישראלית לפרסום התמונות".

בן דודו של אחמד, חסן מנאסרה, נורה למוות שדקר נער בן 13 וצעיר בן 25, שותפו לפיגוע, אחמד נוטרל ונפצע קשה.

דודו של הנער שעמד בימים האחרונים בלב נאומיהם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו״ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר כי "איש לא קיבל אישור לפרסם תמונת הפצוע שוכב בבית החולים, ואף אחד מבני המשפחה לא ידע על כוונת הפרסום".


מתוך סרטון המתעד את הפיגוע בפסגת זאב

בתגובה לנאומו של אבו מאזן שעורר סערה בארץ, ואף תוקן בגרסתו באנגלית, אמר מנאסרה: ״אחמד הוצא להורג בכל פעם בו הוכה, התנכלו לו או קיללו אותו. לא צריך לקחת חיים כדי להוציא אדם להורג״.

"אחמד הוא ילד בן 13 שהוכה ללא רחמנות והתקשורת הישראלית ממשיכה להסית נגדו. המשפחה סברה תחילה כי הוא הוצא להורג יחד עם בן דודו, חסן, ורק בחצות - בתום חקירת המשטרה עם המשפחה - הודיעו לנו שהוא פצוע״, אמר מנאסרה.

מנאסרה הוסיף עוד כי הוא מגנה פגיעה בחפים מפשע. ״לו הייתה לי גישה אליו הייתי מסביר לו שזה לא נכון״, הדגיש הדוד.

"חי ומאושפז בהדסה"

כזכור, היום פורסמו תמונותיו של הנער בבית החולים הדסה עין כרם כשהוא בהכרה מלאה. אבו מאזן אמר אתמול כי כוחות הביטחון הישראלים "הוציאו להורג" את אחד מהמחבלים אשר ביצעו את הפיגוע בירושלים, בו נפצעו באורח קשה בן 13 ובן 25.

אבו מאזן אף הישווה אותו לשריפתם למוות של הנער מוחמד אבו חדיר והפעוט עלי דוואבשה, וטען כי "דמם של ההרוגים על ידיה של הממשלה הישראלית ושל מתנחליה".

גם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, התייחס לנושא בנאומו בכנסת, כשקרא לאבו מאזן "להפסיק ולהסית. הנער עליו יו"ר הרשות מדבר, חי ומאושפז בהדסה, לאחר שדקר ילד ישראלי שרכב על אופניו".