המשטרה החליטה להזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לחקירה מיד לאחר החגים כדי לקבל את תשובותיו בתיק 1000 ותיק 2000, זאת, כפי שפורסם לפני כשבועיים במעריב. גם העיתונאי מוטי גילת דיווח על כך הערב בתאגיד השידור כאן. לדבריו, שני התיקים "סובלים מעודף ראיות", לפי הגדרת המשטרה, ויש הצדקה לעוד ארבע חקירות של ראש הממשלה על מנת לתת לנתניהו להגיב על הדברים.בתוך כך, בערוץ 2 נחשף הערב כי איש העסקים ארנון מילצ'ן ניסה לתווך בין המיליארדר ההודי רטאן טאטא, שהיה מעוניין בהקמת אזור סחר חופשי באזור הגבול עם ירדן, לבין נתניהו, בעסקה שכתוצאה ממנה אמור היה מילצ'ן לגזור, לכאורה, קופון של מיליונים. הבקשה הועברה לנתניהו לפני תשע שנים ע"י איש העסקים ההודי, העוסק בפרויקטים הקשורים למכוניות, וכעת, הוא צפוי להגיע לתת עדות בנושא כשיגיע לכאן בסוף החודש לרגל כנס בנושא טכנולוגיה ומכוניות.

למעשה, כבר כעת מתקיימים מגעים בין המשטרה והפרקליטות לטאטא, והאחרון צפוי לספר לשוטרים על יחסיו עם מילצ'ן ונתניהו.

יש לציין כי בעקבות העובדה שנתניהו כבר נחקר בעבר בפרשות האמורות, אין המשטרה צריכה את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כדי לבצע חקירות נוספת, עם זאת החקירה מלווה בנציג מהפרקליטות והיועמ"ש מעודכן בהתקדמותה. כמו כן, גם נוני מוזס צפוי להיחקר בשבועות הקרובים, זאת לצד בכירים נוספים, שיגיעו למשרדי להב 433, כפי שפורסם בחודש שעבר במעריב.כזכור, לאחר גיוסו של ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, ארי הארו, ציין גורם בכיר במשטרה כי "התיקים מתחזקים משמעותית כתוצאה מהעדות". גורם המעורה בפרטי החקירה הוסיף אז כי "הארו ניהל את מערך המתנות, פעל על פי ההנחיות שקיבל וידע כל פרט בכל שלב בהתנהלות של לשכת ראש הממשלה וסביב ביתו של נתניהו".


הרו. בעקבות עדותו רה"מ צפוי להיחקר שוב. צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90הרו. בעקבות עדותו רה"מ צפוי להיחקר שוב. צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90בתוך כך, בעקבות חיקור הדין של ארנון מילצ'ן, שנחקר באזהרה בתחילת החודש שעבר בלונדון בחשד להעברת שוחד לרה"מ במסגרת פרשת המתנות, שכאמור ייחקר לפחות פעם נוספת, התחזקו הראיות נגד נתניהו. נציין כי גם עדותו של המיליארדר לן בלווטניק, בעליו של ערוץ 10, תרמה רבות לחיזוק התשתית הראייתית כנגד ראש הממשלה. בעדותו, בלווטניק אישר לחוקרי יאח"ה כי רק אחרי פנייתו של נתניהו אליו הוא ניהלמו"מ לרכישת חלקו של מילצ'ן בבעלות על ערוץ 10. בחקירה עלה כי מילצ'ן קיבל מבלווטניק סכום העולה למעלה לאין שיעור מהסכומים שהוצעו לו עד לאותה הפנייה מידי מגורמים אחרים.גורמים המעורים בחקירה ציינו כי חיקור הדין של מילצ'ן הביא לתוצאות מצויינות, זאת על אף התנגדותו לביצועו על ידי ניצב רוני ריטמן, ראש להב 433. "חיקור הדין בוצע על פי הדעה של האחרים ולא על פי דעתו של ניצב ריטמן, אולם התוצאות במקרה הספציפי הזה היו מעבר למצופה ובדיוק בהתאם למטרה שהוצבה עם היציאה לחיקור הדין".