בן למשפחת פשע מוכרת נעצר היום (רביעי) בשעות הצהריים לאחר מרדף משטרתי, בחשד כי עסק ביחד עם אחרים בגביית דמי חסות בקרב בעלי עסקים שונים באזור השרון וכן פעל באלימות והצית יחד עם אחרים עסקים שלא סרו למרותם. החשוד, שהיה במנוסה מיום ראשון בבוקר, נצפה בשעות הצהריים עם רכבו באזור יוקנעם. לאחר שהבחין בשוטרים פתח בנסיעה מהירה והחל להימלט, ובמהלך מנוסתו ובניסיונותיו לחמוק מהשוטרים פגע ללא הבחנה בכלי רכב וסיכן את המשתמשים בדרך. לאחר מרדף קצר עצר בצומת יוקנעם, החל להימלט רגלית ונעצר.לאחר מעצרו הובא החשוד לחקירה בלהב 433 ומחר בבוקר הוא יובא לבית משפט השלום בראשון לציון להארכת מעצרו. מהמשטרה נמסר לאחר ההודעה על לכידתו: "נמשיך במאבק בעבירות סחיטת דמי החסות, עבירות המשפיעות ישירות על תחושת הביטחון האישי של האזרח".

כזכור, הפרשה בה מעורב החשוד שנתפס היום, נחשפה ביום ראשון, עם מעצרם של שבעה חשודים שלהערכת המשטרה היו מעורבים בשורה ארוכה של עבירות סחיטה באיומים, הצתות וגביית דמי חסות. במשטרה מייחסים למעורבים, בהם גם אחיו של החשוד שנעצר היום, גם את הצתת מאפיית "לחם הכפר" בכפר סבא, שבחודשים האחרונים הוצתה פעמיים וכן הצתת כלי רכב של בעלי חוב כספי. עוד עלה החשד כי המעורבים פעלו בדרך דומה כנגד עשרות אזרחים, בעלי עסקים ובעלי חוב שאוימו על ידם. 

ארכיון: אביר סולטאן, פלאש 90

התלונות שחשפו את דפוס הפעולה
במהלך החקירה הסמויה שהתנהלה בנושא, התבסס החשד לפיו פנו המעורבים או שליחיהם אל בעלי העסקים, בעלי חוב באזור השרון והמרכז, והפעילו עליהם את שיטת האיומים. המעורבים, כך עולה, ניגשו לבעלי העסקים באזור ועל מנת להבטיח להם "שקט", גבו מהם דמי חסות. במקרים אחרים, כשהתבקשו על ידי גורמים שונים לסייע בידם לגבות חובות כספיים מחייבים, עשו זאת המעורבים בדרכים של איומים. על פי החשד, לעתים אף עברו משלב האיומים לשלב הביצוע, עת הציתו עסקים ורכוש השייך לאותם חייבים ולאותם נסחטים. זאת, כדי להוכיח את רצינות כוונותיהם או לחילופין כדי לגבות את החובות לכאורה שבגללם פנו אל הקורבנות.
במשטרה התרבו התלונות שחשפו דפוס פעולה דומה, וכן הנציחו לכאורה את פעולות המעורבים, מה שהוביל לחקירה סמויה שהתנהלה במשך חודשים ארוכים. בלשי היאחב"ל פשטו ביום ראשון על בתיהם של החשודים וביצעו את מעצרם.