פלסטיני שהשתחרר היום (ראשון) מהכלא בישראל, נעצר שעות ספורות לאחר מכן לאחר שהיה אמור להיות אורח הכבוד באירוע שאורגן עי"ל פעילי חמאס ושבאב אל אקצא, המוגדרים כארגוני טרור. בלשי היחידה המרכזית בירושלים פשטו על מקום האירוע בעקבות מידע שהגיע אליהם ועצרו עשרה חשודים. עשרת החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בירושלים בחשד לעבירות עפ"י חוק הטרור בהם תמיכה והזדהות עם ארגון טרור וקשירת קשר לביצוע פשע. בסיום חקירתם יובאו מי מהם בפני בית המשפט לדיון בעניינם.
האסיר המשוחרר הוא בנו של המחבל מוסבאח אבו סבייח שביצע את הפיגוע הרצחני בירושלים באוקטובר 2016 בו נרצחו לבנה מליחי ושוטר יס"מ יוסי קירמה ז"ל. בין העצורים, גם אחיו של הרוצח. 


במשטרה מדגישים כי לא יאפשרו כל ניסיון מצד ארגונים המוגדרים עפ"י חוק כארגוני טרור לקיים אירועים תחת חסותם, ובדגש לאלו שנועדו לציין שחרור אסירי טרור מהכלא. "המשטרה תמשיך לפעול, למנוע ולסכל כל ניסיון דריסת רגל של ארגוני טרור בשטחי ירושלים ותפעל למצות עימם הדין", נמסר.לבנה מליחי ויוסי קירמה ז"ל. צילומים: דוברות המשטרה, דוברות הכנסתלבנה מליחי ויוסי קירמה ז"ל. צילומים: דוברות המשטרה, דוברות הכנסת