מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ ענת ברקו, ברוב של 86 תומכים לעומת עשרה מתנגדים. הצעת החוק קובעת כי אדם שהורשע בעבירת טרור חמורה או עבירת ביטחון חמורה ונגזר עליו מאסר של שבע שנים לפחות, לא יוכל להתמודד בבחירות למשך 14 שנים מיום שחרורו מהמאסר בפועל.

בדברי ההסבר נכתב כי "מדובר באמצעי שנועד לסמל את הפסול שבמעשה הטרור ובכך להשפיע על התפיסות החברתיות של הציבור ועל חינוכו. במסגרת זו שמור מקום מרכזי להוקעה הציבורית של מי שפעל נגד מדינתו ואזרחיה. הדגשת הפסול האזרחי שבמעשה מחייב למנוע התמודדות לכנסת של מי שהורשע בעבירות טרור. הצעת החוק נועדה למנוע תופעה פסולה זו, של התמודדות לכנסת של מי שכבר הוכיח כי הוא פועל נגד קיומה של המדינה או נגד שלום אזרחיה על רקע אידאולוגי, דתי וכל היוצא בזה. הצעת החוק אינה נועלת את הדלת בפני מי שהורשע בגין עבירה על רקע טרור ובלבד שסיים לרצות עונשו ובמשך שנים רבות חדל מלעסוק בטרור."

בתגובה לאישור הצעת חוק היסוד אמר ח"כ דב חנין ש"זו עוד הצעה מסדרת הצעות שמטרתן לשנות את המערכת השלטונית, הפעם לצמצם את יכולת הבחירה לכנסת. אין בחוק הזה שום טעם ושום צורך חוץ מקמפיין הבחירות של ח"כ ברקו".

ח"כ ענת ברקו עצמה אמרה כי "אני מודה לחבריי בקואליציה ובאופוזיציה שתומכים בחוק ולא חושבים שהכנסת היא מקום שבו צריכים לכהן כאלה שהורשעו בעבירות טרור. זה אולי נשמע דמיוני אבל זה גם נשמע דמיוני שח"כ מרגל לטובת החיזבאללה או מבריח למחבלים בכלא טלפונים סלולריים ואלה דברים שקרו. זה חוק שימנע ממי שלא צריך להיות כאן להגיע לכנסת ולפגוע בביטחון המדינה".