בבית משפט השלום בראשון לציון הוגשה אתמול (רביעי) הצהרת תובע החתומה על ידי פרקליטות מחוז המרכז בדבר כוונתה להגיש כתב אישום כנגד תושב לוד בן 43, החשוד כי הצליח בדרכי עורמה לעקוץ עשרות אזרחים תמימים בדרכי מרמה ותחבולה, אחרי שהשיג את פרטיהם האישיים והוציא מחשבונות הבנק שלהם סכומים הנאמדים בכ-170 אלף שקלים.

ההתכתבות שהסעירה מדינה שלמה: ״הונאה שיצאה משליטה״
הונאה מזעזעת: בן 42 התחזה לאימו המתה ורוקן את חשבון הבנק של אביו

מהחקירה עלה כי החשוד נקט בכל המקרים בשיטת פעולה דומה, בה נהג להשתלט על משיבון קולי של חברות שונות, כשהוא משתמש בקול שלו במקום המענה הקולי הרגיל, והפנה את לקוחות החברה לטלפון בשימושו, כאשר לקוחות שפנו לשירות הלקוחות "הפיקטיבי" מסרו פרטים אישיים שאפשרו את ההונאה.

במשטרה מציינים כי עם התפתחות החקירה, עלה כי החשוד הצליח לחלץ מהקורבנות שם מלא, מספר ת.ז ומספר אשראי ובאמצעות פרטים אישיים השיג את קוד האימות ולאחר מכן התקשר למוקדי הבנקים השונים והתחזה לקורבנות, וכך קיבל גישה לחשבונות הבנק שלהם וביצע העברות כספיות לחשבונות שנמצאו בשימושו.

שוטרי המחלק, בסיוע בלשי תחנת לוד עצרו את החשוד וחשפו עשרות מקרים בתחום ההונאה בהן התחזות וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. חקירת הפרשה התנהלה ביחידת ההונאה והפשיעה המקוונת במחוז מרכז, שהצליחה לפענח את פרשיית ההונאה רחבת היקף, ואת דפוסי התנהגותו של החשוד שהתחזה לשירות לקוחות של חברות ועסקים, במטרה לקבל גישה לחשבונות הבנק ולהוציא עשרות אלפי ש"ח בעורמה. חוקרי המשטרה שהחלו לפני מספר חודשים בחקירה סמויה, בעקבות תלונה שהתקבלה בגין חשד להתחזות וקבלת דבר במרמה הבינו כי אין מדובר באירוע חד פעמי.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת, עפ"י צרכי החקירה, ואתמול כאמור הוגשה נגדו הצהרת תובע וכן בקשה להאריך את מעצרו. משטרת ישראל בתגובה: "משטרת ישראל מבקשת מהציבור לשים לב ולא לתת פרטים אישיים מלאים אלא אם כן בהליך תקין של וידוא זהות".