שרת התרבות והספורט מירי רגב פנתה היום (ראשון) לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין נגד הפעיל החברתי עורך הדין ברק כהן, שתקף אותה לכאורה מילולית באמצע הרחוב בתל אביב בשבוע שעבר. בפנייתה, באמצעות עורך הדין יניב לנקרי, טוענת רגב כי חשה "מאוימת, מושפלת ופגועה עד עמקי נשמתה". במקביל, פרקליטות המדינה אישרה חקירתו באזהרה של עו"ד כהן בחשד לביצוע עבירות של העלבת עובד ציבור, פגיעה בפרטיות ותקיפה נגד השרה רגב, בעלה ובתם. זאת בעקבות תלונה שהגיש קצין הביטחון של משרד התרבות למשטרה.בתלונה כותב עורך הדין לנקרי כי "אין זה סוד כי בימים האחרונים געשה המדינה מפרסום הסרטון בו הותקפה מרשתי בקרן רחוב בעיר ת"א עת ביקרה עם משפחתה בעיר... מרשתי גילתה איפוק רב לנוכח דברי הבלע הקשים שהופנו אליה כסכין משוננת. ובאבחה אחת חשה מאוימת שעה שהתבזתה בדברים אשר הדעת לא תוכל להכיל". בתלונה נטען כי בני המשפחה נכנסו למסעדה, המגישה מאכלי ים, כדי לחמוק מכהן. "מרשתי ניסתה להרחיק הרע מקרבה ונכנסה למקום המפלט הראשון שמצאה (מסעדה באזור)", נכתב."מעבר לעובדה שמרשתי חשה מאוימת, מושפלת ופגועה עד עמקי נשמתה, הרי שהנילון חצה כל גבול לגיטימי, ככל שהיה כזה מעולם, זאת בשעה שבחר לגדף את מרשתי שהייתה כאמור עם בעלה ובתה לא כל התגרות או שיח מטעמה", נכתב עוד. בפנייה נטען כי כהן עבר על כללי האתיקה של לשכת עורכי הדין, ביניהם התנהגות שאינה הולמת עורך דין ואיומים. "הוועדה מתבקשת בזאת להורות על הגשת קובלנה כנגד עורך הדין כהן לבין הדין המחוזי, אשר ידון בהליך תוך העברת מסר לציבור כולו: עורך הדין כהן אינו מעל הדין".

בזמן הקרוב צפוי כהן, כאמור, גם להיחקר באזהרה במשטרה בחשד לביצוע עבירות פליליות. ביום חמישי האחרון הוא העלה לרשת האינטרנט סרטון ובו הוא נראה פוגש ברגב, בעלה ובתה ברחוב דיזינגוף בתל אביב. בסרטון נראה כהן נצמד לשרה רגב ואומר לה "שרת תרבות עלק. תגידי, למה את לוקחת בעלות על המזרחיות? אני מזרחי ולא ציוני, לא רוצה את מדינת ישראל לאומית גזענית מסריחה, את גיבורה רק על גרבוז. את גיבורה רק על האשכנזיאדה של מרצ נכון? את סמרטוטה, זבל לא דמוקרטית. אני מחרבן על כל המשפחה שלך. חתיכת זבל גזען", הטיח בה. 

הבוקר התראיין כהן אצל ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה וסיפר המפגש שלו עם השרה. "אני פעיל פוליטי ויש לי דעה, רעיון ודרך. אני פעיל שנים ורציתי להגיד לשרה את דעתי גם אם היא מנומסת יותר ופחות. אין לי מערכות למעקב על אנשים. היא עמדה על ידי וניגשתי אליה. אילו אשכנזי היה פונה אליה אז לא בטוח שהיא הייתה משתתקת. ברור לי שכשנוח לה היא מייצגת 'כאילו' את המאבק נגד האשכנזים המדכאים. אני לא מקבל את זה, טענתי בפניה שהיא עושה פוזה של לוחמת צדק", אמר כהן.

כהן הדגיש את דעתו על פעילות השרה: "אני חייתי בגבעת עמל, שכונה של מזרחים בה גירשו אנשים מהבית, היא לא תעזור לאנשים האלה. היא מייצגת עניינים שבשבילי הם גניבת דעת. מבחינתה האשכנזים הם אויבי העם ומזרחים הם אוהבי העם. עוד דבר הוא התפיסה שלה ליהדות, היא תופסת עליה בעלות וזה לא מסתדר לי עם היא זה שהיא אוכלת שרצים".בתגובה למילים הקשות שאמר לשרה ליד משפחתה ענה: "היא אמרה לי 'טיפש' אז קראתי לה 'זבל גזען'. זה בסדר שהיא קראה לי טיפש? אני מחויב לאסתטיקה שלי, אני מחויב למה שאני רוצה לומר. אם הייתי כותב בפייסבוק מישהו היה מתייחס אליי? אותו דבר אם הייתי עומד מול הבית שלה. אנשים המבקרים את האסתטיקה הם כנראה לא עושים אפילו אלפית ממה שאני עושה. בוא נאמר שהתגובות בפייסבוק הם לא הסיבה שאני עושה את מה שאני עושה. אנחנו מדברים על מי שאומרת שהסודנים הם סרטן בגוף שלנו ועל היועץ המשפטי שהוא זבל".

במקביל לעימות שנוצר עם השרה, התעמת הפעיל החברתי גם עם בתה: "אני לא פניתי לבת שלה, היא פנתה אליי באיום שהיא תתבע אותי ואני אמרתי את דעתי על האיום הזה. אני פניתי פוליטית לשרת התרבות והבעתי את דעתי על השרה". כשנשאל האם יש לו קווים אדומים השיב עו"ד ברק כהן: "קווי החוק בשבילי הם קו אדום. אלימות זה קו. אלימות פיזית או אמירות המובילות לאלימות. אני לא הייתי אומר 'מירי רגב היא סרטן בגוף שלנו".

על התלונה שהגישה נגדו השרה רגב אמר: "כשם שחופש הביטוי הפוליטי מוקנה לכל אדם, כך גם הזכות לרשויות המשטרה בתלונה היא חלק מזכויותיו של אדם במרחב שלנו".