בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) שבע שנות מאסר על המורה הפדופיל שאול שמאי. בנוסף נגזרו עליו 18 חודשי מאסר על תנאי ו-25 אלף שקלים פיצויים לכל מתלוננת. שמאי הורשע בחודש ינואר במסגרת הסדר טיעון, בו הודה בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בנסיבות אינוס, בארבע תלמידות כיתה ב' ובבת 13, אותה לימד בשיעור פרטי.התובעת במשפט, עו"ד כנרת כאהן מור מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) מסרה בתום הדיון: "בית המשפט גזר היום על הנאשם עונש של 7 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי של 25 אלף ש"ח לכל מתלוננת. עונש זה משקף את חומרת העבירות ומהווה הרתעה לכל מי ששלומם וביטחונם של ילדינו מופקדים בידיו, לבל ינצל את תמימותם של הילדים, חוסר האונים והמרחק מהעין כדי לפגוע בהם".

גזר דין לשאול שמאי


פרקליטתו של שמאי, טלי גוטליב, אמרה לאחר מתן גזר הדין: "בית המשפט קיבל את מלוא הטענות שלנו כי לצד שליחת אדם למאסר, ניצבת חובתנו כחברה להתחשב ולסייע בשיקומו של אדם, שהודה התחרט, הצטער וביקש טיפול לטובתו ולטובת בחברה כולה". עוד הוסיפה גוטליב: "העובדה שמרשי התחרט באופן מאוד נדיר ויוצא דופן במקרים כאלה מדברת בעד עצמה ומשקפת את העובדה שהחרטה שלו אמיתי וכנה. בית המשפט קיבל את עמדתנו".
 

על פי כתב האישום שהוגש נגדו בשנה שעברה החל מאוקטובר 2016 ועד תחילת חודש יוני, אז נעצר, הנאשם שימש כמורה ומחנך של כיתה ב' בבית ספר בתל אביב. במהלך התקופה, במספר הזדמנויות במהלך הלימודים, ביצע הנאשם בארבע תלמידות הכיתה, קטינות כבנות 8-7, סדרה ארוכה של עבירות מין - מעשים מגונים שלא בהסכמתן. המעשים בוצעו במהלך השיעורים בכיתה, ובפני שאר התלמידים בכיתה. 
מכתב האישום עלה כי שמאי הושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס ידיו מתחת לבגדיהן ונגע באיברים אינטימיים שלהן, לעתים חרף התנגדותן הפיזית והמילולית. באישום זה מואשם הנאשם בריבוי עבירות של מעשה מגונה בקטינה בנסיבות אינוס וריבוי עבירות של מעשה מגונה בפומבי בפני קטין.
ביקש מהתלמידה שלא תספר לאיש
על פי האישום השני, החל מיולי 2014 ועד שנעצר, או בסמוך לכך, לימד שמאי באופן פרטי קטינה בת 13, שיעורי מתמטיקה בביתה שבראשון לציון. במהלך אוגוסט 2016 או בסמוך לכך, בכארבע הזדמנויות, במהלך השיעור בביתה, ביצע בקטינה מעשים מגונים. באחת ההזדמנויות אמר הנאשם לה "את צריכה להירגע קצת". 
באחד המקרים, בשעות הצהריים או בסמוך לכך, לקראת סיום השיעור, הקטינה ליוותה את המורה לדלת הבית. אז ביצע בה שמאי מעשה מגונה. מיד לאחר שיצא מהבית, התקשרה הקטינה לאמה כשהיא בוכה. בסמוך לכך, התקשר שמאי לאם הקטינה והאם ביקשה לברר עמו את סיבת בכייה של הקטינה, והאם יש קשר בין הבכי לבין השיעור שהעביר לה הנאשם טרם שיחתו עימה. שמאי שלל את הדברים.