מטען נפץ מסוג צינור אותר היום (שבת) בסמוך למעבר קלנדיה.

במהלך סריקות שערכו הבוקר שוטרי מג״ב פלוגה נד׳ בעוטף הצפוני, איתרו מטען מסוג צינור בסמוך למעבר קלנדיה.

הפיצוץ המבוקר של מטען הצינור שאותר ליד קלנדיה


המטען ככל הנראה הושלך אתמול במהלך הפרות סדר ולא התפוצץ. חבלן שהוזעק למקום ביצע פיצוץ מבוקר של המטען. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

סנ"צ גולן שרוני, מפקד הגדוד הצפוני במג״ב עוטף ירושלים, התייחס לאירוע ואמר כי "השוטרים ערוכים ומוכנים לכל תרחיש. ערנותם ומקצועיותם הביאו לאיתור המטען. סגירת הזירה המהירה מנעה פגיעה בשוטרים ואפשרה נטרול מקצועי ומבוקר של המטען. אנו נמשיך בפעילות הנחושה תוך ערנות ודריכות מבצעית למענה מהיר לכל אירוע".

מעבר גלבוע: מחבל התחזה למוכר קרמבו וניסה לדקור מאבטחים

עוד במהלך היום, מחבל בן 16 ניסה לדקור מאבטחים של משרד הביטחון במחסום ג'למה (מעבר גלבוע) הסמוך לג'נין וחוסל.איש מהמאבטחים לא נפגע.מחקירה ראשונית של האירוע עלה כי המחבל התחזה לרוכל עם קרטון קרמבו בידיו, התקדם לכיוון המעבר אותו מפעילה רשות המעברים במשרד הביטחון, ולפתע השליך המחבל את הקרטון, שלף סכין ופתח בריצה לעבר אנשי הביטחון בעמדות הבידוק.


מאבטח של רשות המעברים במשרד הביטחון זיהה את המחבל רץ לעבר אנשי הביטחון, בין המכוניות. המאבטח הסתער לעברו, ירה בו מטווח קצר ונטרל את האיום. מחסום ג'למה, שמהווה את הכניסה הצפונית לג'נין ולצפון השומרון ודרכו עוברים בכל שבת אלפי כלי רכב, נסגר בשל האירוע לתנועה.