כוחות הנדסה של צה"ל ויחידת "אגוז" הרסו הלילה (חמישי) את ביתו של המחבל ראג'ב אחמד מוחמד עליוה, שעמד בראש החוליה שרצחה את בני הזוג איתם ונעמה הנקין באלון מורה.הריסת הבית בוצעה בדאחיה שבשכם בהתאם להנחיית הדרג המדיני. הריסת בית המחבל התרחשה בעקבות תפקודו כראש חוליית הטרור שביצעה את פיגוע הירי ב-1 באוקטובר 2015, בו נרצחו בני הזוג הנקין.מדובר צה"ל נמסר כי עליוה גייס את חברי החוליה, הנחה אותם להוציא לפועל פיגועים וכן סיפק להם את כלי הנשק. הריסת בית ראש החוליה מתרחשת לאחר שנהרסו בתיהם של יתר חברי החוליה בחודש שעבר. כזכור, כוחות צה"ל הרסו את בתיהם של שלושה מחברי חוליית חמאס שאחראית לרציחתם של בני הזוג הנקין ליד איתמר, בפיגוע שסימל את תחילת גל הטרור הנוכחי. מדובר בבתי המחבלים יחיא מוחמד נאיף עבדאללה, סמיר זהיר אבראהים כוסא וכרם לוטפי פתחי רזק.


תיעוד פיצוץ ביתו של המחבל משועפט

הפיגוע: ההורים נרצחו לעיני ילדיהםבני הזוג חזרו במכוניתם מביקור אצל חברים באיתמר, עד שנורו באיזור בית פוריק, שנמצא בין איתמר לאלון מורה. השניים נפצעו באורח אנוש לאחר שרכבם ספג אש מאסיבית ממארב מתוכנן של מחבלים במקום, ועברו החייאה - אך בסופו של דבר נאלצו להכריז על מותם. ברכב שהו ארבעה ילדים, שלא נפגעו בתקרית באורח נס.
נעמה הנקין שנרצחה בפיגוע הירי עם תינוקה. צילום: הילה לוצקי, צילום מסך פייסבוק


איתם הנקין הוא במקור מירושלים ונעמה, בשם הנעורים שלה ערמוני, היא מפדואל. איתם למד כ-10 שנים בישיבת ניר, התגייס לגולני בשנת 2004, יצא לקורס מ"כים ולאחר מכן היה אברך בישיבה וכתב ספר במכון לרבני ישובים בשם "לכם יהיה לאכלה". איתם היה מרצה במדרשת נשמת אצל אמו הרבנית חנה הנקין שעומדת בראש המדרשה ונעמה הייתה גרפיקאית ובעלת סטודיו לגרפיקה.הריסה בית מחבל בשועפאטהריסת בית המחבל בשכם מצטרפת להריסת בית מחבל נוסף בשועפאט. כזכור, כוחות הביטחון הרסו אתמול את ביתו של המחבל משועפאט שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים ב-5 בנובמבר 2014, בו נרצחו נרצחו שלום אהרון בעדני וקצין מג"ב ג'דעון אסעד. משטרת ירושלים נערכה בכוחות גדולים ומיומנים כדי לסייע לצה"ל בביצוע הריסת ביתו של המחבל ובמקום הוצבו כ-1,000 שוטרים, חיילים ולוחמי מג"ב.הפעילות התאפשרה ללא הפרעות או אירועים חריגים, ובמהלכה נתפס רובה מסוג M-16 ומחסניות תחמושת. מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי אמר כי "שוטרי מחוז ירושלים, לוחמי מג״ב וכוחות התגבור ביצעו באחריות ובמקצועיות את משימתם ואפשרו לצה״ל לממש את צו ההריסה בביטחון מלא וללא הפרעות". 


משטרת ירושלים לפני ביצוע הריסת ביתו של המחבל. צילום: חטיבת דובר המשטרה