פלסטינית בת 12 נורתה הבוקר (רביעי) במחסום אליהו לאחר שעוררה את חשדם של מאבטחים שחששו כי בכוונתה לבצע פיגוע דקירה. האירוע החל כאשר הנערה, בראאה רמדאן עוויסי מקלקיליה, הגיעה בהליכה לכיוון מעבר כלי רכב הסמוך לאלפי מנשה. הפלסטינית התקדמה למקום אסור לכניסת הולכי רגל כשהיא נושאת תיק חשוד. בתגובה, מאבטחי רשות המעברים במעבר הורו לה לעצור מספר פעמים ולאחר מכן ירו יריית אזהרה באוויר. כשהנערה לא עצרה, ירו הכוחות ירייה אחת ברגלה. בבדיקת חבלן לא נמצא דבר בתיקה ובתחקור ראשוני במעבר, אמרה הנערה: "באתי למות". היא נפצעה באורח קל ופונתה על ידי מד"א לבית חולים "מאיר" בכפר סבא. בסרטון שהופץ לאחר מכן נראים רגעי הירי בחשודה שהגיעה למעבר. 


הירי בפלסטינית החשודה בת ה-13 במחסום אליהו, ליד אלפי מנשה
הפלסטינית בת ה-12 הלכה בעקבותיה של דודתה רשא עוויסי, בת ה-23 שנורתה למוות לאחר שביצעה ניסיון פיגוע באותו מעבר בנובמבר 2015. בחיפוש בכליה של המחבלת נמצא מכתב התאבדות ופרידה ממשפחתה. במכתב ההתאבדות כתבה הדודה: "אני לא יודעת מה יקרה לי בסוף הדרך. אני עושה זאת בדעה צלולה כהגנה על המולדת, על הנערים והנערות. איני יכולה לסבול את מה שאני רואה ואני לא יכולה לסבול יותר. הוריי, אבי, אחיותיי, סלחו לי על מה שאעשה. אני אוהבת אתכם. במיוחד ארוסי. אני מצטערת על כל מה שיקרה לי בדרך ושזו הדרך בה אני מסיימת".

האירוע היום ממשיך את רצף פיגועי הטרור בגל הטרור שהתחדש בסוף השבוע שעבר. ניסיון דקירה אירע אתמול סמוך לכפר בני נעים, מזרחית לחברון. מתחקור עלה כי מחבל ניסה לדקור חייל צה"ל במהלך בידוק בכניסה לכפר בני נעים. אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל, המחבל נורה ונהרג.

לדברי הפלסטינים, המחבל הוא עיסא מחמוד סאלם טראיירה, בן 16, תושב בני נעים, בן החמולה של מוחמד טראייה, המחבל שרצח ב-30 ביוני את הנערה הלל יפה אריאל ז"ל בת ה-13.5 במיטתה בקריית ארבע.

 חיסול המחבל מניסיון הפיגוע ליד בני נעים, חברון. צילום: ללא קרדיט חיסול המחבל מניסיון הפיגוע ליד בני נעים, חברון. צילום: ללא קרדיט


מוקדם יותר אתמול שני לוחמים נפצעו בפעילות צה"ל לאיתור מבוקשים ופונו לבית החולים "שערי צדק" בירושלים. חייל אחד נפצע מבקבוק תבערה ונכווה, והוא אושפז להמשך טיפול. החייל השני נפגע משאיפת עשן ושוחרר אתמול בבוקר מבית החולים. האירוע התרחש בעץ מעצרים שבוצעו במחנה הפליטים דהיישה, שם נזרקו מספר בקת"בים ואבנים לעבר הכוח. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות וירי.