ארבע שנים אחרי פרוץ מבצע צוק איתן, הגיעו היום (ראשון) 30 מחבריהם לנשק של הדר גולדין ואורון שאול, המוחזקים ברצועת עזה בידי חמאס, אל מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים והשיבו את אות המערכה שקיבלו, יחד עם עוד מאות נוספים. בטקס מיוחד שערכו במקום, אמרו הלוחמים, "כי מבצע ׳צוק איתן׳ לא נגמר עד שישובו אורון והדר".סמ״ר אור כהן מיוזמי המכתב, שהתגייס עם הדר גולדין ושירת איתו בפלס״ר גבעתי, אמר "היום, לפני ארבע שנים נפתח מבצע 'צוק איתן'. מעבר להיותו מערכה צבאית, 'צוק איתן' הוא מערכה מוסרית שבבסיסה המשפט: 'להיות עם חופשי בארצנו' – צה״ל יצא למבצע תוך נכונות של כל חייל לסכן את חייו כדי להגן על אזרחי ישראל ולדאוג לכך שנחיה כעם חופשי. גם היום בפינו קיימת אותה אמירה ערכית: ברצוננו להיות עם חופשי בארצנו  ולחיות עם ערכים כמו ערבות הדדית, רעות, אמת וחתירה לשלום כמצפן ערכי".

"אבל, ארבע שנים לאחר פתיחת מבצע 'צוק איתן' ואיננו יכולים לשקוט כל עוד ערכי הבסיס של החברה שלנו מופרים. אנחנו כאן כדי להזכיר לראש הממשלה ולשרי הקבינט המדיני-ביטחוני שמבצע 'צוק איתן' לא תם עד שישובו סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, שלחמו בשליחותם במבצע 'צוק איתן'".

״אנחנו, חיילים בעבר ומילואימניקים בהווה, התגייסנו בידיעה שקיים הסכם לא-כתוב בין המדינה לחייליה לפיו אנחנו מגנים על גבולות המדינה ועל אזרחיה ואילו המדינה דואגת להשיבנו לאחר המערכה, כשאנו חיים או לא חיים. ההסכם הבלתי-כתוב בין החיילים ובני-משפחותיהם לבין המדינה נמצא כעת, ארבע שנים לאחר פתיחת מבצע צוק איתן, במבחן.
״על כן, אנחנו פונים לראש הממשלה: ׳אדוני ראש הממשלה, אנחנו מפקידים בידיך את אותות מבצע צוק איתן עד אשר ישובו אחינו לנשק הביתה. רק כאשר ישובו נוכל לסיים את המערכה׳".