"זה לא סוד שבמהלך השבועיים האחרונים הצהרתי שוב ושוב שאגיע בכל עת ולכל מקום ואמסור את גרסתי ואת זה עשיתי במהלך הבוקר", אמר ח"כ יצחק הרצוג בהמשך לידיעה על חקירתו באזהרה במשטרה, "ואם יהיה צורך אגיע ואסייע ככל שיידרש. כדי שהפרשה הזו תהיה מאחורינו ובמהרה. התייצבתי הבוקר ללא דיחוי, אני סומך על גורמי אכיפת החוק ואני מודה על המכובדות וההוגנות".
"תאמינו לי אני רגוע, ותהיו אתם רגועים ואם יש מישהו במפלגה שאינו רגוע - אז כדאי שיירגע", הוסיף יו"ר האופוזיציה, ברמיזה לחשש שהביעה ח"כ שלי יחימוביץ', שאמרה מוקדם יותר היום כי "אין ספק שחקירה באזהרה של יו"ר המפלגה מחמירה את הסיטואציה".

"תפקידו של מנהיג הוא להתמודד עם תופעות שכאלו, להתגבר עליהן, להמשיך, להוביל ולנצח", הוסיף הרצוג, "ואתם יודעים שזה זה גם לא סוד שבכל פעם שעולה סוגיית בחירות כלליות או הפנימיות צפות תלונות שונות ומשונות וטוב שהדברים נבדקים כפי שנבדקו גם בעבר אצל ראשי אופוזיציה קודמים שנחקרו במשטרה".

יחימוביץ': "חקירה באזהרה מחמירה את הסיטואציה"ח"כ שלי יחימוביץ', לעומת זאת, הגיבה בחריפות: "אני משוכנעת שטובת המפלגה והאופוזיציה לנגד עיניו של הרצוג, ואפעל בשת"פ איתו ועם חבריי למפלגה כדי להחליט אילו צעדים יש לנקוט. אין ספק שחקירה באזהרה של יו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה מחמירה את הסיטואציה. סומכת לחלוטין על המשטרה ועל רשויות החוק".מוקדם יותר פורסם כי הרצוג נחקר באזהרה בגין חשד לביצוע עבירות של קבלת תרומה אסורה, אי דיווח על קבלת תרומה ומסירת תצהיר כוזב, זאת בהקשר לבחירות המקדימות (הפריימריז) לראשות מפלגת העבודה בשנת 2013. הרצוג נחקר במשך מספר שעות ושוחרר עם סיום החקירה. במשטרה הודיעו כי ייתכן והוא יזומן להמשך חקירה בימים הקרובים. מלשכתו נמסר בתגובה: "ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג הגיע הבוקר למסור גרסתו לבקשת גורמי האכיפה. מרגע שהודלף דבר קיום הבדיקה הדגיש וביקש הרצוג לאפשר לו לתת גרסתו כדי להניח את העניין מאחוריו, וכך עשה. להרצוג יש אמון מלא בגורמי האכיפה והוא מודה על ההתנהלות המכובדת וההגונה". בשבוע שעבר התייחס הרצוג לחקירה הפלילית שביקשה המשטרה לפתוח נגדו בטקס הרמת כוסית שערך ח"כ עמיר פרץ בתל אביב, ואמר: "אני אגיע לכל מקום שצריך, אתן את התשובות לכל שאלה, לכל טענה, לכל דבר בלע וזדון ונשים את הסאגה הזו מאחורינו, אני מסתכל לכם בעיניים, אני רגוע לחלוטין". הרצוג הוסיף כי "אתם מלווים אותי מאז כניסתי לפוליטיקה, אתם יודעים שניקיון כפיים ויושר היו הערכים לאורם פעלתי ובהם אני מאמין". עוד אמר הרצוג לחברי המפלגה: "אתם בחרתם בי להוביל את המפלגה הזו ואת המחנה הזה לעבר השלטון ואני מתכוון להמשיך לצעוד בדרך הזו, גם אם היא קשה ומלאת מכשולים. לפני שנה היינו על סף כיבוש השלטון וקיבלנו מספר מנדטים שלא קיבלנו שנים ארוכות, ואמון מצד ציבור ענק שחלקו מעולם לא תמך במחנה הציוני. הניצחון היה על הסף, והניצחון נמצא על הסף ויחד אתכם ועם גוש גדול יותר, ומחנה ציוני רחב וחזק יותר אנחנו נתמודד, נוביל וננצח".