פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד דוד שמרון, פרסם הערב (ראשון) את גרסתו בדבר פרשת רכישת הצוללות מגרמניה בה ייצג את מיקי גנור שייצג את החברה הגרמנית בישראל. "נוכח הפרסומים בכלי התקשורת, מתכבד בזה עו"ד דוד שמרון להביא את מלא העובדות הרלוונטיות", נכתב בהודעה.

בסעיף הראשון התייחס שמרון לטענות על ניגוד עניינים: "משרד א.ש. שמרון, י. מלכו, פרסקי ושות', מתנהל על פי אמות מידה מוקפדות הן במישור המשפטי והן במישור האתי. המשרד מחוייב על פי 'הסכם ניגוד עניינים' עם המדינה ועל פיו הוא פועל".

כמו כן, נכתב כי "המשרד מעולם לא ייצג את מר מיקי גנור או את חברת 'טיסנקרופ' הגרמנית מול גורם ממשלתי, בעניין שיש לו נגיעה לנושא הצוללות או כלי שיט אחרים, וממילא, אין צורך לומר שהמשרד לא קיבל ולא אמור היה לקבל שכר טרחה או עמלה, בגין עסקת הצוללות או כלי שיט אחרים בין 'טיסנקרופ' לבין מדינת ישראל".

בדבר הקשר עם נתניהו הבהיר שמרון: "עו"ד דוד שמרון לא דיבר עם ראש הממשלה דבר וחצי דבר בעניין שיש לו נגיעה כלשהי לנושא הצוללות או לכלי שיט אחרים מכל מין וסוג שהוא, ונוכח האמור לעיל גם לא היה מקום לדיבור כזה ביניהם".

לסיום נכתב: "המשרד מייצג את מר גנור מזה מספר שנים בנושאים שונים ותחילת ייצוגו של מר גנור על ידי המשרד הייתה בנושאים שלא נגעו כלל למספנה הגרמנית. בהמשך, כשמר גנור ניהל משא ומתן עם 'טיסנקרופ' ביחס להסכם הייעוץ שלו, הוא קיבל ייעוץ גם בעניין זה. שכר הטרחה שהתקבל מגנור, לא היה חריג והוא הסתכם באלפי דולרים בודדים מדי חודש, בממוצע, לכל אורך התקופה".

"עולה כי אין חשד לפלילים"

מוקדם יותר היום  קיים היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, דיון נוסף עם פרקליט המדינה שי ניצן ועם המשנים של השניים בממצאים שנאספו עד כה בעניין מעורבותו של עו"ד שמרון, בפרשה. בתום הדיון, הוחלט להמשיך בבדיקה של ניגוד העניינים אותה תוביל המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר.

על פי הודעת היועץ המשפטי, בשלב זה אין עדיין מקום לפתוח בבדיקה משטרתית. בלשכות היועץ ופרקליטות המדינה ממשיכים לאסוף חומרים, אך נכון לעכשיו לא עולה חשד לפלילים מצידו של ראש הממשלה, עם זאת, בדיקת שאלת ניגוד העניינים עדיין נמשכת. מלשכת היועמ"ש נמסר כי "הדברים נבחנים הן עובדתית והן משפטית, ורק לאחר בחינה זו תתקבל החלטה כיצד להידרש לדברים".

על פי דיווח בחדשות ערוץ 2, שמרון ביצע בדיקת פוליגרף פרטית, ובה נשאל בין היתר "האם סיפרת לראש הממשלה על קשר כלשהו בינך לבין המספנות?, האם שוחחת פעם עם ראש הממשלה על מעורבותך ברכש של צוללות או כלי שייט אחרים?, האם שוחחת פעם עם ראש הממשלה על תחזוקה של צוללות או כלי שייט אחרים? והאם אמרת לראש הממשלה שאתה מייצג את מיקי גנור לפני יום רביעי האחרון?". לכל השאלות האלו ענה שמרון לא, ונמצא דובר אמת.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לראשונה באופן ישיר לפרשת הצוללות מגרמניה, וכשנשאל ע"י השרים בישיבת "שרינו" לנושא, ענה כי לא דיבר עם עו"ד דוד שמרון, המייצג את נתניהו את בני משפחתו וגם את הנציג הישראלי של החברה הגרמנית, בנוגע לרכישה והוסיף כי "כל הדיונים מתועדים וממוסמכים". לדברי נתניהו, "דחפתי לעסקת הצוללות כדי שתתבצע בתקופת הקנצלרית אנגלה מרקל, לא ידעתי על מעורבות של עו"ד שמרון בנושא עסקת הצוללות ולא שוחחתי איתו מעולם על כך".

לאחר מכן התייחס נתניהו בשנית לנושא ואמר בפתח ישיבת הממשלה: "כראש ממשלת ישראל מקדיש את זמני להבטחת בטחונה של ישראל. העיקרון שמנחה אותי ברור, שישראל תגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל אויב ובכל מרחב. ביטחון ישראל מחייב רכש צוללות וחידוש הצי, אלה מערכות נשק אסטרטגיות שמבטיחות את קיומה של המדינה לעשרות השנים הבאות. חיזוק בטחונה של ישראל זה מה שהנחה אותי ברכש הצולות וזה השיקול היחידי שמנחה אותי תמיד ואין בלתו".