ראש הממשלה נתניהו ימריא ביום רביעי לסוצ'י ויפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.  לפגישה יצטרפו ראש המוסד יוסי כהן, ראש המל"ל החדש מאיר בן שבת והשר' חבר הקבינט זאב אלקין. הפגישה מתקיימת על רקע הסכם הפסקת האש בדרום סוריה והחשש הישראלי מכניסתה של איראן למקום שפעם היה בשליטת המורדים ודאעש.

לפני כשבוע ערך ראש המוסד כהן סקירה בפני שרי הממשלה והצביעה על שאיפות ההתפשטות של איראן בחלקים מסוריה ועיראק זאת בין היתר כדי ליצור רצף טריטוריאלי עד לים התיכון וגם לחזק את מעמדה כמעצמה אזורית. נתניהו ופוטין נפגשו כבר מספר פעמים על מנת לתאם את פעולות ישראל באזור. מלחמת האזרחים בסוריה לא פעם "זולגת" אל שטחה של ישראל. 


קרבות בסוריה. צילום: רויטרסקרבות בסוריה. צילום: רויטרס

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "בשנתיים האחרונות רה"מ נתניהו נפגש עם הנשיא פוטין מדי כמה חודשים כדי לדון בנושאים בילטראליים ואזוריים ובמטרה למנוע חיכוך בין חילות האוויר הישראליים והרוסיים בסוריה, עד היום בהצלחה"

לאחר הפגישה יטוס ראש הממשלה בחזרה ארצה וביום חמישי הוא צפוי לארח בלשכתו את המשלחת האמריקנית לאזור בראשות יועצו של טראמפ ג'ראד קושנר, והשליח המיוחד ג'ייסון גרינבלט. חברי המשלחת צפויים לסייר במספר מדינות באזור כמו גם ברשות הפלסטינית.