יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, וחבר מפלגתו ח"כ זוהיר בהלול, צפויים להיפגש מחר במטרה לפתור את המשבר שנוצר בין השניים בעקבות הצהרתו של האחרון שלא להגיע לישיבה המיוחדת של הכנסת לציון 100 שנה להצהרת בלפור, החלטה שבעקבותיה הודיעו מקורביו של יו"ר המפלגה כי בהלול לא ישוב לרשימת המחנה הציוני בבחירות הבאות.בהלול הגיב היום (שלישי) בתוכניתם של ניסים משעל, ספי עובדיה ודרור רפאל ב-103FM להתבטאויותיו של יו"ר סיעתו וציין כי הוא אינו יכול להתעלם מהפלסטינים החיים במדינה. "אני לא מקבל את הגדרתו של אבי גבאי בנושא. כמעט כל דבר במדינה הזו ציוני ויהודי, אין לי בעיה עם הציונות והיהדות שהגשימו את חלומם במימוש ההגדרה שלהם ובהקמת מדינה בה אני חלק אך אי אפשר להתעלם מהפלסטינים שחיים כאן, הם נמצאים כתף אל כתף מול היהודים ומלבלבים בהצלחתם"."אני ניסיתי לאתגר את הפוליטיקה הישראלית ואת עצמי ולבחון כמה מפלגות יהודיות יכולות להכיל את הקול של הנרטיב האחר", המשיך בהלול. לדבריו, "ישנם מעל 20% של ערבים במדינת ישראל מכלל האזרחים, כל אדם חמישי שאתם פוגשים ברחוב עשוי להיות ערבי, כיצד מפלגה כה מרכזית במדינת ישראל אינה יכולה להכיל גם אותם?"

אבי גבאי מחשב פעולות פוליטיות, הוא רוצה להחליף את השלטון, הוא מצפה ממך, אדם עם עמדות רחוקות מהקונצנזוס, להנמיך את הווליום בינתיים. איך יכול להבין זאת?"עליכם לשאול את אבי גבאי השאלה הבאה - האם הוא הגיע כדי להקים את הליכוד ב'? האם מפלגת העבודה, שהיא בעלת עמדות סוציאליות דמוקרטיות יכולה להיות הליכוד 2? זוהי גרסה ימנית מאד דהויה ואני לא בטוח שיו"ר המפלגה יכול לסחוף עמו את כל אנשי המפלגה, הוא יישאר לבדו. מי אמר שבפוליטיקה צריך לרמוס ערכים? מי אומר שצריך לזנוח את ערכיך ואת תשתיותיך הערכיות? בעיני על מפלגת העבודה צריכה לשמר את ערכיה ושורשיה, היא תסלול את דרכה לשלטון רק באמצעות שימור ערכיה".


אבי גבאי. צילום: מרק ישראל סלם


במידה ואבי גבאי יכיל את האמירות של ח"כ מירב מיכאלי על המשפחה הגרעינית ואת דבריו של ח"כ זוהיר בהלול על בלפור המשפחה תהפוך למפלגת שמאל הזוי וקיצוני? הוא חייב לשים גבולות. אם אתה רוצה שמפלגה תהיה מפלגת שלטון היא צריכה לקצץ את הפינות

"מי אמר שמפלגה צריכה להיות הרמונית", טען ח"כ בהלול: "מפלגת העבודה צריכה לבדל עצמה מהליכוד המושחת שלוקח אותנו למקומות רעים. הדרך לגיהינום מלאה בכוונות טובות. סדרת החוקים נגד החברה הערבית הם כמעט ללא תקנה, מפלגת העבודה צריכה לתקן סדרי עולם ואי אפשר לכנות אנשים דעתניים כאנשים קיצוניים, יו"ר המפלגה שלי חוטא כשטוען זאת".

כשנשאל האם הוא חוזה את סוף דרכו הפוליטית השיב: "אני אחד מהסמנים של החיים המשותפים, של אמונה וערכים, לצערי הרב אני בינתיים לא פורש ואמשיך להילחם על דרכי וזכותי, אני תמיד שוקל את צעדיי הפוליטיים, אדם אינטליגנטי לא מגיע להשלמות אלא כשהוא רצוף בהיסוסים וחשיבה מחודשת. אני לא נצמד לכיסא ולחיים הפוליטיים אך אולי דרך הסיוטים הפוליטיים אוכל לשנות משהו, אני עדיין כאן ואמשיך להילחם".

עריכה מטעם 103FM: איתמר זיגלמן