יום אחרי דיווחים זרים נוספים על תקיפה ישראלית בסוריה, משרד החוץ הסורי קרא היום (חמישי) אחר הצהריים למועצת הביטחון של האו"ם לגנות את "התוקפנות הישראלית בסוריה". עוד היא דרשה לפעול לפי האמנות הבינלאומיות כדי "לעצור מיד את ישראל ולערוך לה שימוע בכל הנוגע לתמיכתה בטרור, שיכולה להביא לפיצוץ באזור ובעולם כולו".

אמש תקפה ישראל באזור העיר חומס שבסוריה, כך על פי דיווח באתר א-נשרה. תושבים באזור דיווחו על קולות פיצוץ עזים סמוך להם. על פי דיווח באתר אל מיאדין, מטרת התקיפה הייתה "מפעל נחושת" בעיר התעשייתית חסיה. עוד דווח כי צבא סוריה הגיב בירי טילי נ.מ. לעבר מטוס חיל האוויר. 
תקיפה בסוריה, ארכיון. צילום: טוויטרתקיפה בסוריה, ארכיון. צילום: טוויטר

הפעם הקודמת שישראל תקפה בסוריה היתה לפני כשבוע וחצי, זאת בעקבות זליגה לעבר רמת הגולן, אז המטרה הייתה שלושה תותחי ארטילריה של הצבא הסורי סמוך לגבול בצפון רמת הגולן. לאחר התקיפה נמסר מצה"ל כי "גם אם מדובר בזליגה, מדובר באירוע חריג והמשך אירועים מסוג זה ייענו בהחרפת התגובה הישראלית. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו".

מספר ימים לפני כן תקף חיל האוויר סוללת טילים של הצבא הסורי, באמצעות טילי אוויר-קרקע, זאת לאחר שהיא ניסתה ליירט מטוס ישראלי בשמי לבנון מוקדם יותר. המטרה הייתה 50 ק"מ מזרחית לדמשק, ולא היוותה סכנה למטוסים.