ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, פנה היום (שני) במכתב רשמי ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין וליועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון, בדרישה לבטל את החרמת חוקי האופוזיציה על ידי ועדת השרים לחקיקה. את ההחרמה מובילים מזה מספר שבועות שרת המשפטים איילת שקד, שר התיירות יריב לוין ויו"ר הקואליציה דוד אמסלם בעקבות הפיליבסטרים של האופוזיציה ב"חוק ההמלצות" ו"חוק ליצמן".
במכתב אותו שלח הרצוג נכתב: "לפני מספר שבועות הודיעו השר המקשר בין הממשלה והכנסת שר התיירות יריב לוין, יו"ר ועדת השרים לחקיקה שרת המשפטים איילת שקד ויו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם, כי לאור התעקשות האופוזיציה להפעיל את הכלים (הלגיטימיים) העומדים לרשותה בהצבעות על החוקים שנודעו כ"חוק ההמלצות" וכ"חוק ליצמן", לא תדון יותר הממשלה באמצעות ועדת השרים לחקיקה בהצעות חוק פרטיות המועלות על ידי ח"כים מן האופוזיציה. הייתה זו בעצם הכרזה רשמית של חרם כלפי האופוזיציה".
"חלפו מיני אז כמה שבועות והחרם של הממשלה נמשך בצורה בוטה וגסה. ועדת השרים לחקיקה ממשיכה בסירובה לאפשר דיון ענייני ופרטני בהצעות החוק של האופוזיציה. כל זאת בפיקוח ותמיכה של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם", כתב הרצוג. עוד הוא הוסיף כי "יצוין כי מרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון, ניסה לשכנע את ראשי הקואליציה לחזור בהם מעמדתם, אך נכון לעכשיו לא נענה".
 

"לאור האמור, הריני פונה אליכם מתוקף תפקידכם וסמכותכם בדרישה נחרצת לשים קץ לשערורייה זו. מדובר בפגיעה קשה ועמוקה בציפור נפשה של דמוקרטיה פרלמנטרית ובפגיעה חסרת תקדים במעמדה של כנסת ישראל המורכבת מסיעות קואליציה ואופוזיציה", הוסיף.