דרמה ענקית בכנסת:ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים בשעות האחרון מרתון של פגישות בלשכתו במשרד ראש הממשלה עם ראשי מפלגות הקואליציה בניסיון למצוא מוצא מהמשבר הפוליטי החריף שמאיים להביא לבחירות. במסגרת השיחות עם ראש הממשלה עלתה הצעה להעניק חופש הצבעה למפלגות הקואליציה ובכך למנוע את המשבר. נתניהו טרם כינס את שרי הליכוד להתייעצות סיעתית.  ח"כ אליעזר מוזס, יו"ר סיעת יהדות התורה התייחס בשיחה עם מעריב לפתרון ואיים: "לא נסכים לשום חופש הצבעה על החוק. זה ברור שלא יהיה לנו רוב. אם יהיה חופש הצבעה אנחנו לא נצביע על התקציב. לא יהיה דבר כזה". 

עם זאת, עדיין לא ברור אם ההצעה לחופש הצבעה תתקבל, כי צריך לכך את הסכמת שר הביטחון ליברמן והחרדים. על פי ההצעה חוק הגיוס יעבור בקריאה טרומית וימוזג בעתיד עם הצעת חוק ממשלתית שתקודם על ידי משרד הביטחון והמשפטים. 


ההצעה תתקבל? ליברמן. צילום: אבשלום ששוניההצעה תתקבל? ליברמן. צילום: אבשלום ששוניבמקביל הציעו ראשי מפלגות בקואליציה מתווה שהוצג במהלך הפגישות לראש הממשלה שימנע הליכה לבחירות. על פי המתווה השרה לנדבר תוכל להצביע נגד חוק הגיוס אך ראש הממשלה לא יפטר אותה תמורת מכתב התחייבות מכל ראשי הקואליציה לכך שמקרה דומה לא ישנה בעתיד. 

לדברי גורמים בקואליציה הפתרון המסתמן הוא דווקא הענקת חופש הצבעה לחברי הקואליציה בהצבעה על חוק הגיוס. לא ברור עדיין מה תהיה תגובת החרדים לכך.

שר בליכוד אמר הערב: "האינטרס הליכודי הוא לפזר את הכנסת. חד משמעית. לא מהר הולכים למהלך כזה אבל במקרה הזה אין ספק שזה מה שצריך לקרות".