האם ישראל מתקרבת לבחירות מוקדמות? השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל התראיינה היום (ראשון) לתוכניתם של בן כספית וגיא פלג ב-103FM, והתייחסה למשבר הקואליציוני בנוגע לחוק הגיוס, שעלול להוביל לבחירות. במהלך הראיון התייחסה השרה לאיומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי אם לא יהיה הסכם בנוגע לחוק תוך שבועיים, יוכרז מועד מוקדם לבחירות, במקום מועדם בנובמבר 2019."כפי שאנחנו רואים את תמונת המצב ראש הממשלה הציב פרק זמן כדי לבחון אם יש אופציה להעביר את חוק הגיוס או לא כדי שאף אחד לא יטפס על עץ גבוה מידי. באופן כללי ההצעה שהוגשה לממשלה ועברה כבר היא טובה ואותה צריך לקבל. אני לא רואה איך ליברמן וליצמן יוכלו עוד להתפשר מעבר לפשרה שהגיעו בחוק הספציפי הכדור כעת בידיים של ליצמן".

ליצמן הוא שועל אך מי שייקבע הוא נתניהו. ראש הממשלה בשל לבחירות כעת?


"אני מכירה את ליצמן היטב, הוא מאוד עקשן כשהוא אומר משהו הוא מתכוון אליו. אני לא רואה כיצד הרבנים יאשרו כל כך מסוג שהוא על גיוס חרדים, מצד שני הם יעשו טעות. נראה מה יחליטו הרבנים ואז נדע אם הולכים לבחירות או לא. ראש הממשלה ישמח לסיים את הקדנציה בנובמבר הבא אך זה לא עושה רושם שהדברים הולכים לכיוון הזה".אם החקירה ביום שישי תהיה האחרונה של ראש הממשלה ייתכן שמבחינת נתניהו זה יהיה העיתוי האידיאלי שלו להקדים את הבחירות. הוא יוכל להמתין להמלצת המשטרה שקרוב לוודאי תמליץ להגיש נגדו כתב אישום וביום שאחרי הבחירות הוא יוכל לענות לבג"ץ שאזרחי המדינה בחרו בו למרות החשדות ולמרות כתב האישום.


"המלצות המשטרה כפי שכנסת ישראל כבר קבעה לא אמורות להיות מפורסמות מלבד החרגת ראש הממשלה. ההמלצות לא אמורות להתפרסם מכיוון שהפרקליטות סוגרת את מרבית ההמלצות. כשאנחנו מסתכלים על זה אנחנו מבינים שלא צריך לחרוץ דין של אף אחד"."האמירות בהפגנת הציבור הערבי בת"א - הסתה פרועה"השרה גמליאל אף התייחסה חברת הכנסת להפגנה שהתקיימה אמש בכיכר רבין, בה הונפו דגלי פלסטין: "זה רק ממחיש כמה חוק הלאום היה חשוב. אמירות כמו 'בדם נפדה את פלסטין' וקוראים במרכז תל אביב לעלות בזעם לירושלים, זו הסתה פרועה. אנחנו עידן בו יש שיח של פוסט ציונות. אתמול החמירו את המצב ודרשו אלימות כדי להפוך את המדינה שלנו לפלסטין. אלו לא החברה הערבית אלא ההנהגה שלה".לסיום התייחסה השרה גמליאל לקטטה עם שרת התרבות מירי רגב: "אני לא רבה עם אף אחד. בשורה התחתונה אני אייצג את הממשלה בוועדה למינוי רבנים ראשיים למרות שראש הממשלה הודיע שהוא ממנה את רגב בנושא. זו הייתה ההצעה אך אני מוניתי. ביקשתי שגם השרה רגב תצטרף אליי. אני לא אשתתף בניסיון לגרור אותי לויכוחים מיותרים. אני שמחה שבשורה התחתונה הממשלה בחרה בי לקדם את הנושא". על הפרסום שהשרה רגב קראה לה 'בכיינית' רמזה: "אי אפשר להעלים דברים עובדתיים שקרו שם