משפחותיהם של קורבנות טרור בעלי אזרחות אמריקאית פנו היום (ראשון) במכתב לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ולשגריר האמריקאי בישראל דיוויד פרידמן וביקשו מהם למנוע את כניסתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לארצות הברית. אבו מאזן אמור להגיע בימים הקרובים לניו יורק ושם לנאום בעצרת הכללית של האו"ם.

במכתבם כתבו הפונים: "אנו החתומים מטה, אזרחים אמריקאים שאהוביהם נרצחו על ידי טרוריסטים פלסטינים, מאוכזבים וזועמים על נכונותה של הממשלה האמריקאית לאפשר ליו"ר הרשות הפלסטינית ואש"ף אבו מאזן להיכנס לארצות הברית", עוד הוסיפו הפונים כי "אבו מאזן אחראי אישית על התשלומים החודשיים שמספקת הרשות הפלסטינית למשפחות הטרוריסטים שהרגו את יקירינו".

משפחתו חתמה על העצומה. ארי פולד ז"ל, צילום פרטי"סתירה לפניו של כל אמריקאי"

המשפחות הגדירו את החלטת הממשל כ"סטירה לפניו של כל אמריקאי שהיה קורבן לטרור, בהפרה ברורה של רוח החוק האמריקאי ותוכנו". הם הוסיפו כי ארצות הברית אוסרת כניסתם של אלה ש"מקדמים פעילות טרור או משכנעים אחרים לעשות זאת". בין חותמי המכתב, שאורגן על ידי ארגון "מבט לתקשורת הפלסטינית", היו גם משפחתו של ארי פולד ז"ל שנרצח בשבוע שעבר בצומת גוש עציון.

מיכה לקין אבני, יוזם המכתב, ובנו של פעיל השלום ריצ'ארד לאקין ז"ל שנרצח בפיגוע דקירה בירושלים בשנת 2015 אמר כי "זה יהיה לא אתי, לא מוסרי ולא חוקי לאפשר לאבו מאזן לדרוך על אדמת ארצות הברית. למה טראמפ צריך לאפשר לו לבקר בארה"ב ולהשתמש בעצרת הכללית של האו"ם כפלטפורמה של הסתה לרצח אמריקאי וכדי להשפיל אותו?".

עם זאת, מחלקת המדינה האמריקאית דחתה את הפניה ואמרה כי במסגרת תפקידה של ארה"ב כמארחת האו"ם, אין היא מונעת כניסת מנהיגים לעצרת הכללית. "אני לא יכול להגיב לפרטים הספציפיים, אבל בדרך כלל, כאומה המארחת של האו"ם, אנו מחוייבים לאפשר את כניסתם של בעלי אזרחות זרה שמגיעים לעצרת האו"ם בתפקיד רשמי", אמר דובר המחלקה.