שר החוץ יאיר לפיד הודיע היום (שני) כי יערוך ביקור דיפלומטי במרוקו בסוף החודש, במסגרת חידוש היחסים הדיפלומטיים המלאים. בישיבת הסיעה של יש עתיד אמר לפיד כי "בסוף השבוע האחרון סיכמתי עם שר החוץ של מרוקו, נאסר בוריטה, על ביקור רשמי ראשון של שר חוץ ישראלי במרוקו". 

לפיד הוסיף: "הביקור ייערך לאחר פתיחת קו הטיסות הישירות למרוקו בסוף החודש הנוכחי. זה אירוע היסטורי. אני רוצה להודות מפה למלך מרוקו, הוד מעלתו מוחמד השישי, על המנהיגות שגילה בקידום הביקור וחידוש היחסים. הביקור הזה יהיה נקודת הפתיחה של הסכמי תיירות וסחר, ושל שיתוף פעולה כלכלי ומדיני מקיף בין שתי המדינות. לאחר הביקור שלי במרוקו, השר בוריטה יבוא לבקר בישראל כדי לפתוח פה נציגות". 

עוד אמר שר החוץ כי "במדינת ישראל חיים מאות אלפי יהודים יוצאי מרוקו. בשבילם ההסכם הזה משמעותי במיוחד. רק פה בחדר יש שלושה שרים ממוצא מרוקאי. השר מאיר כהן, שנולד במוגדור, יצטרף אלי לביקור ההיסטורי במרוקו. יחסי החוץ של ישראל משתנים. כבר עכשיו, 5 שבועות בלבד אחרי הקמת הממשלה, ניכר שיפור היחסים עם המפלגה הדמוקרטית, עם יהדות ארה"ב, עם האיחוד האירופי ועם ירדן".

לבסוף, אמר לפיד כי "אנחנו לא נוותר לאף אחד אפילו בסנטימטר על הבטחון הלאומי, אבל יחד עם ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבטחון בני גנץ אנחנו מקיימים דיאלוג שונה לגמרי עם הקהיליה הבינלאומית. זה שיח פתוח, מכבד ויעיל. הוא כבר שיפר באופן דרמטי את יחסי החוץ שלנו, תורם לבטחון הישראלי ופותח בלי סוף הזדמנויות חדשות לכלכלה הישראלית".