כלב הוא אומנם חברו הטוב ביותר של האדם, אבל לפעמים הוא עלול לסכן את חייו ואף להוביל למותו, בלי להתכוון לכך. כלי התקשורת ברוסיה דיווחו השבוע על תאונת צייד מוזרה, במהלכה צייד נורה למוות בידי כלבו. האירוע הטרגי התרחש כשהצייד, סרגיי טארחוב, 64, ואחיו, צדו ארנבים באזור מבודד ליד סראטוב, סמוך לנהר הוולגה.

כאשר האחים הגיעו למקום, שחרר סרגיי מהרכב את שני כלבי הצייד שלו, לפני שהחלו במסע הצייד. מהדיווחים המקומיים עולה שאחד הכלבים זינק על סרגיי בהתרגשות, וכף רגלו נחתה על ההדק של רובה הצייד, מה שהוביל לפליטת כדור ישר לבטנו. סרגיי התמוטט מיד על השלג, ואחיו, שצפה בהתרחשות באימה התקשר מיד לאמבולנס. למרבה הצער, הצייד לא שרד, ונפטר בדרכו לבית החולים פחות משעה לאחר שנורה.

במשטרה אישרו שמותו של הצייד הייתה תאונה. סרגיי טארחוב, צילום מסךבמשטרה אישרו שמותו של הצייד הייתה תאונה. סרגיי טארחוב, צילום מסך

במשטרה המקומית שללו אפשרות לכך שמדובר ברצח, וטענו שהכול "התנהל כסדרו. זו הייתה תאונה". סרגיי נחשב לצייד מיומן עם רישיון צייד, ולא היה תחת השפעת האלכוהול בעת האירוע. "הנשק היה שעון על ברכיו, כשחלקו האחורי על הרצפה, והקנה מופנה כלפי בטנו", הסביר חוקר המשטרה אלכסנדר גלאנין. "הכלבים קפצו מהרכב, ואחד מהם זינק סרגיי, ופגע בהדק".