לרובנו יש תנוחה מועדפת שאנו ישנים בה, שלא לדבר על הצד האהוב עלינו במיטה או על סדינים וכריות שאנו רוכשים במאות שקלים כדי שיעזרו לנו לישון טוב יותר. אנחנו מסתובבים וזזים במיטה בלי הפסקה בניסיון למצוא תנוחה נוחה ולעתים זה עלול להיות מעצבן, אך מתברר שהתנוחה שבה אנו ישנים יכולה לשקף המון על הרגשות והאישיות שלנו. 

מומחה ההתנהגות, אדריאן קרטר, חשף באתר "Mirror" מהן תנוחות השינה הנפוצות ביותר, ומה פירושן. התנוחה המועדפת על ידי רבים היא שכיבה על הגב או על הצד, אבל אנשים נרדמים במגוון תנוחות, ביניהן תנוחה עוברית, שינה על הבטן ואפילו תנוחות שונות בעזרת כריות. בעוד שחלקן לאו דווקא נראות נוחות, אדריאן הסביר מה כל תנוחה אומרת על מצב הנפש שלנו.

תנוחת "השיזוף"

תנוחת "השיזוף" מתייחסת לאנשים שישנים על גבם אך משלבים ידיים ורגליים כדי להעניק תמיכה לראש ולשרירי הרגליים. בעוד שתנוחה זו מספקת תמיכה פשוטו כמשמעו לגוף, היא בדרך כלל סימן לאדם שזקוק לתמיכה רגשית ומוסרית נוספת בחיים. זה יכול גם להעיד על אנשים שאינם מרוצים או מסופקים, ורוצים יותר מהחיים בכלל.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחת "הגולם"

תנוחת "הגולם" מתייחסת לאנשים שישנים על צידם בצורה מכווצת ועוטפים את עצמם בשמיכה. תנוחה זו לא תקפה רק למי שמתכסה בשמיכה בחודשי החורף הקרים, אלא לכאלה שישנים כך אפילו בחודשי קיץ, וזה מעיד על חרדה. אדם שמתכווץ חזק מראה צורך בהגנה, כאשר השכבות של השמיכה מספקות נוחות וביטחון.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחת "על הקצה"

בדיוק כפי שהביטוי מרמז, תנוחת "על הקצה" מתייחסת לאנשים שמעדיפים לישון בקצה המיטה ומעידה על אנשים שלא מפחדים מקצת סכנה, ולרוב מדובר באנשים עצמאיים מאוד. אנשים אלה זקוקים למרחב שלהם, ולעתים קרובות הם לא אוהבים שנוגעים בהם בזמן שהם ישנים.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחת שינה על הבטן

תנוחת השינה על הבטן היא תנוחה קלאסית ואחת הפופולריות ביותר מהסיבה הפשוטה - זו תנוחה שנוח לישון בה. היא מעידה על אדם שאפתן שנהנה לקחת סיכונים, וכנראה שהוא גם מאוד חברתי.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחת התכרבלות

תנוחת ההתכרבלות מתייחסת לאנשים שבוחרים לישון "כפיות" עם החצי השני שלהם, בצורה שבה הזרועות עוטפות את האדם שלצידם. תנוחה זו מעידה על אנשים שחושקים בנוחות ואנשים שנרדמים ככה מבקשים הרגעה מבן זוגם ובחיים בכלל.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחת שינה על הגב

בתנוחת השינה על הגב ניתן לומר שאדם מאפשר לעצמו להיות די פגיע, כך שזה מעיד על אדם בטוח, שלא מתעכב יותר מדי על דברים. תנוחה זו קשורה לשינה עמוקה, אז רצוי להיזהר מלהעיר מישהו לפני שסיים את שינת שמונה השעות שלו, אחרת יהיה במצב רוח רע כל היום.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחה עוברית

נקראת גם תנוחת "התינוק", וזוהי תנוחה שכיחה נוספת לגברים ונשים. אם אדם ישן ככה, זה מעיד על כך שהוא מעריך את עצמאותו אבל אולי לא את הסביבה שלו, שכן קשה למדי להתכרבל עם מישהו כשהברכיים שלו תחובות לך בבטן.

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com

תנוחת "כוכב ים"

תנוחת "כוכב ים" מתייחסת לאנשים שישנים על גבם בפיסוק רגליים רחב. תנוחה שינה זו היא תנוחה מאוד אנוכית, ומי שנתקע במיטה עם אדם שישן כך, לא בטוח יהנה מהשינה שלו. זה כנראה אומר שמדובר באדם הדומיננטי במערכת היחסים, מהסיבה שתופס את כל המרחב. ספרו לנו באיזו תנוחה אתם ישנים!

צילום: ingimages.comצילום: ingimages.com