המתמודד הדמוקרטי על המועמדות לנשיאות ארצות הברית, ברני סנדרס, נפגש היום (שבת) לשיחה מתוכננת בוותיקן עם האפיפיור פרנציסקוס. הפגישה נערכה במעונו הפרטי של האפיפיור, ולפי מקור בוותיקן נקבעה מראש. הפגישה נשמרה בחשאיות יחסית, כנראה מתוך רצון שלא תתפרש כתמיכה של האפיפיור בסנדרס או כהתערבות שלו בפוליטיקה האמריקאית. 

בראיון בשבוע שעבר ל"וושינגטון פוסט" אמר הסנאטור היהודי כי הוא מעריץ את האפיפיור פרנציסקוס ומקווה לפגוש אותו. סנדרס אמר במהלך ביקורו כי לאפיפיור חשיבות עצומה בהעלאת נושאים של אי-שוויון חברתי והתחממות גלובלית. סנדרס הגיע לאיטליה לשאת הרצאה על אי שוויון כלכלי, ויחזור היום להכנות לפריימריז בניו יורק שיערכו ביום שלישי, במסגרת ההתמודדות במפלגה הדמוקרטית, בה הוא נמצא במומנטום משמעותי לאחר נצחונות רצופים רבים.

 

"ביקור קצת שונה"

מאוחר יותר היום יצא פרנציסקוס לאי לסבוס שביוון, בו מרוכזים פליטים רבים שמנסים לברוח מהמזרח התיכון לאירופה. סנדרס יפגוש כ-250 פליטים ויסעוד עם שמונה מהם. הביקור בא על רקע ההסכם בין האיחוד האירופי לטורקיה, המאפשר החזרת המהגרים שהגיעו ליוון חזרה אל טורקיה במטרה למנוע את כניסתם לאירופה.
 

"זהו ביקור קצת שונה מביקורים אחרים... זהו ביקור שמסומן בעצבות", פרנציסקוס אמר לכתבים עת עלה על המטוס ללסבוס. "אנחנו עומדים להיתקל בקטסטרופה ההומניטירית הגדולה ביותר מאז מלחמת העולם השנייה. אנחנו נראה הרבה אנשים שסובלים, שאין להם לאין ללכת, שנאלצו לברוח. הכאב והמוות, זה המקום בו הלב שלי נמצא כשאני יוצא לביקור הזה"