התובע הכללי בארצות הברית, ג'ף סשנס קורא לפתוח בחקירה של רשויות החוק במדינה לבדיקת הטענות לפיהן ממשל נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, פגע במכוון בתכנית האמריקנית למיגור הברחות הסמים של חיזבאללה כדי לא למנוע חתימה על הסכם הגרעין עם איראן שתומכת בארגון. כך לפי דיווח שפורסם הלילה (שבת) ברשת "פוקס ניוז".על פי הדיווח, במשרד המשפטים האמריקאי אמרו ל"פוקס ניוז" כי סנשנס הורה לפתוח בבדיקה על מנת להעריך את ההאשמות כי חלק מהנושאים לא טופלו כראוי. "אני מקווה שהממשל הקודם לא הציב מחסומים שפגעו בעבודת סוכני ה-DEA, זהו נושא שהוא חשוב מאוד לביטחונם של אזרחי אמריקה", אמר סנשנס,"נבחן את הנושאים הללו ונספק תמיכה מלאה לחקירות של ארגונים אלימים העוסקים בסחר בסמים". 

על פי התחקיר המקיף של אתר "פוליטיקו" שפורסם בתחילת השבוע, ממשלו של ברק אובמה, במסגרת מאמציו לחתור להסכם גרעין בין איראן והמעצמות, ניטרל את מאמצי רשויות החוק האמריקאיים לפגוע בנתיב הברחת הסמים של חיזבאללה, גם כאשר ארגון הטרור הלבנוני בחסות איראנית הבריח קוקאין לתוך ארה"ב.

פעילי חיזבאללה נשבעים אמונים לחמינאי. צילום מסך


עוד על פי התחקיר, המבצע של רשויות החוק בארה"ב, שכונה "פרויקט קסנדרה", הושק ב-2008 לאחר שהמנהל לאכיפת סמים בארה"ב (DEA) צבר ראיות לכך שחיזבאללה הפך מארגון פוליטי וצבאי במזרח התיכון לארגון פשע בינלאומי, שחלק מהחוקרים האמינו כי הוא מרוויח מיליארד דולר בשנה מסחר בסמים ונשק, הלבנת הון ופעילויות פליליות אחרות. 
במהלך שמונה השנים הבאות השתמשו הסוכנים האמריקאים שעבדו במתקן של סודי ביותר בשנטילי, וירג'יניה, בהאזנות סתר, במבצעים סמויים ובמידעים כדי למפות את הרשתות הבלתי חוקיות של חיזבאללה, בסיוע 30 סוכנויות ביטחון אמריקאיות וזרות.