ארגון אל מרסד לזכויות האדם הסורי דיווח היום (שישי) כי מתקפת הטילים שהתרחשה אתמול בשעות הערב במרכז סוריה, על שדה התעופה הצבאי א-דבעה, כוונה נגד אנשי חיזבאללה ומליציות התומכות במשטר. על פי הפרסום, שישה פיצוצים עזים נשמעו בפרבריה המערביים של חומס, סמוך לגבול עם לבנון, אולם עד כה לא דווח על הרוגים. במקביל, מערך ההגנה האווירית הסורית פעל בניסיון להפיל את הטילים הללו, אך לא דווח האם היו ירוטים כלשהם. עוד נטען כי מתקפת הטילים בוצעה על ידי ישראל.


על פי הדיווחים בתקשורת הלבנונית, מטוסי הקרב הישראלים התמקדו בשלושה או ארבעה מוקדים מסוימים בפאתי שדה התעופה - מרכז הפיקוד, חדרי המבצעים, צריפים צבאיים ומשרדים של כוחות ההגנה האווירית של חטיבה 72 של צבא סוריה, אשר מפעילה את מערכת טילי S-200. התקשורת הערבית דיווחה כי מדובר במרכזים העיקריים של פעילות חיזבאללה באזור המדובר. שדה התעופה הוקם ב-2013 כאחד מבסיסיו של הארגון בגבול בין סוריה ללבנון. 

בתוך כך, מוקדם יותר היום, צבא לבנון מסר כי אתמול, החל מהשעה 06:20 ועד השעה 21:20, חדרו חמישה מטוסים של חיל האוויר הישראלי לשטח לבנון וחגו מעליה שעות ארוכות. על אחת הגיחות נאמר כי הייתה מעל "כלל אזורי המדינה", ולגבי היתר מוזכרים אזורי הדרום, הצפון ובקעת הלבנון. בהודעה אין התייחסות מפורשת לתקיפה של אמש.

פיצוצים נשמעו אתמול בערב בסביבת שדה התעופה הצבאי א-דבעה שבחומס, כך עלה מדיווחים בטלוויזיה הסורית הרשמית. עוד דווח שמערך ההגנה הסורי ירה טיל מסוג S200 לכיוון מטוס ישראלי. גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הרשמית סאנא כי "אחד משדות התעופה במרכז סוריה הותקף בטילים עוינים. מערכות הנ"מ הגיבו".
מקורות צבאיים סורים מסרו כי מערך ההגנה הצבאי תקף "מטרות עוינות" על גבול סוריה-לבנון. עוד טען מקור צבאי סורי כי "יחידות ההגנה האווירית יירטו את המתקפה ומנעו ממנה להשיג את מטרותיה". גורמי אופוזיציה סורית טענו ש"מתקפה ישראלית השמידה את בסיס טילי קרקע-אוויר (מערך הגנה אווירי) של משמרות המהפכה האיראניות בשדה התעופה א-דבעה ממערב לחומס".