מנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, השתתף באירוע זיכרון לשואה יחד עם דוברים אנטי-ציוניים שהשוו בין ישראל לנאצים, כך דווח הבוקר (רביעי) בסקיי ניוז. האירוע נחשף בעקבות תלונה שהוגשה על ידי ארגון "הקמפיין נגד אנטישמיות" לוועדה הבריטית לשוויון וזכויות אדם.

קורבין השתתף ב-2010 באירוע בו השתתף פעיל פלסטיני בשם חיידר עיד שאמר כי הנאציזם "ניצח מפני שקורבנותיו הפכו לנאצים החדשים". עיד אמר בטקס: "אם יש משהו ללמוד מעזה של 2009, זה שהעולם טעה לחלוטין לחשוב שהנאציזם הובס ב-1945". באירוע השתתף גם ניצול שואה בשם האג'ו מאייר, מבקר חריף של ישראל, שטען כי המדינה "משתמשת בשואה כדי להצדיק את פשעיה נגד הפלסטינים". מאייר גם אמר כי ישראל רוצה לעורר אנטישמיות בעולם כדי לעודד יהודים לעלות לארץ.  

קורבין מסר בתגובה לדיווח: "הדעות שהובעו במפגש הן כאלה שאני לא מקבל. אני מתנצל על הדאגה והחרדה שזה גרם". גדעון פלטר, יו"ר "הקמפיין נגד אנטישמיות", אמר: "הראיות מראות ללא כל ספק כי ג'רמי קורבין הוא אנטישמי וכי מפלגת הלייבור הפכה לאנטישמית מבחינה מוסדית. הבעיה אינה אדם אחד אלא תנועה שלמה שחטפה את מפלגת הלייבור הישנה והאנטי-גזענית והשחיתה אותה עם ריקבון גזעני". 

מפגין נגד האנטישמיות במפלגת הלייבור. צילום: AFPמפגין נגד האנטישמיות במפלגת הלייבור. צילום: AFP


אתמול דווח כי בכיר במפלגת הלייבור ובן בריתו של קורבין אמר כי "יהודים" אשמים בהאשמות באנטישמיות כלפי המפלגה, כך נחשף בהקלטה ששודרה בממלכה. בהקלטת אודיו שהושגה על ידי העיתון היהודי "ג'ואיש קרוניקל", נשמע חבר הוועד המנהל של מפלגת הלייבור, פיטר וילסמן, אומר בדיון: "כמה מהאנשים האלה בקהילה היהודית תומכים בטראמפ. הם פנאטים של טראמפ. הם יכולים לזייף את הרשתות החברתיות בקלות רבה".  
 
וילסמן טען כי "היהודים הפנאטים" ממציאים טענות על אנטישמיות "ללא כל ראיות". בכיר הלייבור הוסיף: "אז אני חושב שאנחנו צריכים לשאול את את 70 הרבנים 'איפה הראיות שלכם לאנטישמיות רחבה וחמורה במפלגה הזו?'". כ-70 רבנים בקהילה היהודית בבריטניה חתמו לפני כשבועיים על מכתב בו ביקרו את מפלגת הלייבור על אימוץ קוד התנהגות לטיפול באנטישמיות, שאינו תואם את ההגדרה הבינלאומית לגזענות כלפי יהודים. 
 
הצעד השנוי במחלוקת גרם לשלושה עיתונים יהודיים לפרסם את אותו מאמר מערכת על שעריהם, ובו אזהרה מ"איום קיומי על החיים היהודיים במדינה הזאת שמגולם בממשלה בראשות ג'רמי קורבין".