חבר הכנסת צחי הנגבי שוחח היום (שישי) עם ניסים משעל ב־103fm על הפריימריז בליכוד שייערכו בשבוע הבא, התייחס למצב מפלגתו נוכח סקר 'מעריב' לפיו גוש נתניהו יגיע ל־58 מנדטים והעריך: "מאוד יכול להיות שגנץ יהיה שותף בממשלה שלנו אם נקבל 61 בלעדיו".

"יש איום אמיתי על הבית, חייבים להוריד את הכפפות": יואב גלנט לקראת הפריימריז בליכוד
רביב דרוקר מעריך: זה המועמד שיהיה ההפתעה הגדולה של הפריימריז בליכוד
שקד יכולה להכתיר את נתניהו, האם האיחוד בין גנץ וסער מצליח להתרומם? סקר מעריב

בפתח השיחה, ציין משעל באוזניו של חבר הכנסת כי על פי סקר 'מעריב' נתניהו תלוי באיילת שקד שמסתמן כי תעבור את אחוז החסימה. ח"כ הנגבי הבהיר: "יכול להיות שהיא יש לה עניין לחזור הביתה, אבל אנחנו יודעים שברשימה שלה יש לפחות שניים אולי שלושה חברי כנסת במקומות הריאליים שהם עדיין משועבדים לסיפור הזה של רק לא ביבי. אם היא מקבלת קולות מהגוש שמחרים את נתניהו זה פחות מפריע לי אני רק מבקש מכל המצביעים של המחנה שלנו שרוצים את נתניהו, לעבור את רף ה־61, להצביע למפלגות ששם אין סימני שאלה כמו שיש אצלם".

על הטענה כי נתניהו שוב לא מצליח להגיע ל־61, כפי שהיה בשלושת מערכות הבחירות האחרונות, אמר חבר הכנסת כי "אני מאוד אופטימי מהסיבה שאני רואה באמת את מהלך ההתפתחות של כל השנה האחרונה, התחלנו בבחירות האחרונות עם 52 מנדטים אז אפילו על פי הסקר שלך אנחנו 58, המגמה היא של שיפור. המספרים מראים דבר אחד פשוט - אין קואליציה נגדית. לפיד לא יכול להקים קואליציה. הבחירות נועדו להביא לניצחון של מישהו, הדבר היחיד הברור מהבחירות זה שאין לצד השני ניצחון, זה כבר שונה מהמצב הקודם שבו היה להם".

"נתניהו לא ישיג הפעם", טען משעל מנגד, ואילו ח"כ הנגבי השיב בחיוך: "אל תהיה ספקן, בוא נהיה אופטימיים. אני מאמין שיש מגמה ברורה ביותר שכל אחד מבין שלפיד יכול להקים ממשלה רק עם עודה וטיבי, אנחנו יודעים מה המשמעות. גנץ לא מצליח לעקוף את לפיד".

חבר הכנסת בנימין נתניהו לקראת הפריימריז בליכוד (צילום: דוברות הליכוד)

בהמשך, תהה משעל האם ישנה אפשרות כי תתקיים רוטציה בין גנץ לנתניהו, כאשר גנץ ראשון. ח"כ הנגבי לא פסל את נוכחותו של גנץ בממשלת נתניהו, בתנאי שיגיעו ל־61 בלעדיו: "מאוד יכול להיות שגנץ יהיה שותף בממשלה שלנו אם נקבל 61 בלעדיו, אני לא רואה אותו עוזב את תפקיד שר הביטחון. אבל בשביל זה צריך את ה־61 כי הוא לא זה שיתן לנו. אני באמת מרגיש שבחודש האחרון אנחנו פחות עוסקים בנושאים שחשובים לציבור, אנחנו ממוקדים בפריימריז, אבל מה שמעניין את הציבור זה המחירים, יוקר המחיה, הסיפור הנורא הזה שכל הזמן המחירים רק עולים, השכירות של הדיור, כל הדברים האלה הם דברים שאנחנו נוביל תוכניות".

"מי הפריע לכם לטפל בזה במשך 12 שנה?", שאל משעל, והנגבי הדגיש: "איך היו 12 שנות השלטון האלה? הליכוד לא הקיף בטנקים את משרד ראש הממשלה, הוא נבחר פעם אחר פעם. המצב כנראה לא היה כל כך נורא אם הציבור הצביע פעם אחר פעם לליכוד. אז הדברים היו נסבלים, לא פתרנו את כל הבעיות, אבל היום הם לא נסבלים, היום אנשים סובלים, בדאגה קיומית לגבי ההמשך היא הם רואים שהממשלה משותקת, היא לא פועלת, אין שם מנהיגות כלכלית. הרבה פעמים שהיה משבר עולמי נתניהו הוביל".

על הזינוק במחירי הדיור והנדל"ן בתקופת שלטון הליכוד, חידד חבר הכנסת: "אבל לא בהיקפים האלה, זו עובדה. אין נושא שבו לא הוכפלו המחירים ועליות המחירים מאשר בשנה הזו. הדלק, החשמל, המים, הארנונה. ומה שיותר מדאיג זה שאתה לא רואה תוכנית, נתניהו לפחות השבוע התייצב אמר 'זו התוכנית שלי, אני מאמין שזה יביא לתוצאה'. שמעת תוכנית בצד השני? בפעם הראשונה מי שמובילה את המערכה נגד עליית המחירים זו לא הממשלה, זו ההסתדרות. אתה רואה את ארנון בר דוד אומר שזה עושק מחייה".

בסיום השיחה, התייחס ח"כ הנגבי לפריימריז במפלגתו: "זה יום דין פוליטי וזו הדמוקרטיה וזה דבר מאוד יפה. כיוון שאני מתמודד בפעם ה־14, למעשה אני מאוד רגוע, כי בכל 13 הפעמים הקודמות נבחרתי במקומות מכובדים. הייתי רוצה לחזור למקום הראשון, זה הכיוון".

עוד הביע את דעתו על ההכפשות: "לצערי אני כנראה לא מפריע לאף אחד עכשיו, פעם היו, עכשיו פחות. זה בעיקר קרבות אנונימיים, אני לא אוהב את זה, אם יש לך ביקורת על מישהו תאמר זאת בקולך. כשיש מלחמות של מוגי לב אחד עם השני אני מאמין שהאפקט של זה קטן. לא זכיתי להשמצות, יש עוד חמישה ימים".

כמו כן, אחת הביקורות שנשמעות נוכח רשימת המתמודדים לרשימת הליכוד, היא היותם של מועמדים עם עבר פלילי. ח"כ צחי הנגבי סיכם את הנושא: "יש החלטה של הליכוד לפסול את אחד המועמדים האלה, שהורשע בפלילים, יש לנו בחוקה שלנו באמת אמירה מן הסוג הזה כנראה על בסיס הדבר הזה בית הדין של הליכוד פעל. החשוב הוא לא אם הם מועמדים אלא אם הם נבחרים. אם אתה שואל אותי מה יהיה, ההימור שלי שהרשימה בסופו של דבר תהיה מאוד מגוונת ותביא לנו כבוד

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm