פרשת ההטרדות של איבגי: אחת הנשים שטענו כי השחקן משה איבגי הטריד אותן לכאורה מינית, מתכוונת להגיש תלונה במשטרה נגדו במהלך היום (שני), כך עולה ממידע שהגיע ל"מעריב אונליין". עד כה, התלונות נגד איבגי נשמעו רק בכלי התקשורת השונים. המתלוננת אשר צפויה לפנות למשטרה, תהיה הראשונה שמגישה תלונה באופן רשמי.רק אתמול הודיעה המשטרה כי היא בוחנת את הפרסומים אודות חשד לכאורה להטרדה מינית של השחקן הידוע. במשטרה הודיעו כי "בשלב זה, מטבע הדברים לא יימסרו פרטים נוספים". המידע על הגשת התלונה מגיע פחות מיממה לאחר תגובתו הראשונה של השחקן לפרשה. בתום הופעתו בהצגה "שלא תתעורר הילדה" בבית ציוני אמריקה בתל אביב, אמר אמש איבגי: "בימים האחרונים הפכו לי את החיים ושיבשו אותם מקצה לקצה. ימים לא קלים עוברים עליי ועל משפחתי, יש לי כבוד לכל אדם, לכל איש ולכל אישה. מעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע במישהו ובמידה ויש צורך, אדבר מול הגורמים המוסמכים כדי שיהיה הליך נקי".


משה איבגי אמש בתיאטרון. צילום: יקי צימרמןאהדה כלפיי איבגי


איבגי התקבל במקום באהדה רבה. האולם היה מלא עד אפס מקום והקהל מחא כפיים כשעלה לבמה. גם לאחר הצהרתו בנושא בפני אמצעי התקשורת הרבים, נשמעו קולות הזדהות עמו בפומבי, ביניהם השחקן הוותיק גבי עמרני שאמר: "אני לא אוהב משפטי שדה, הם מתאימים אולי לצבא אך לא לאזרחות. אני לא מרגיש שום בעיה, ואם יש משהו - שיפנו לרשויות המוסמכות".

אשה נוספת שהזדהתה עם איבגי היתה הציירת אניטה ארבע, שאמרה: "אחרי עשר שנים, להתעורר ולהרוס בתים של אנשים, זה לא נראה לי. אני באופן אישי מתנדבת במשטרה ושומעת על שוטרים שלא רוצים לעבוד עם מתנדבות כי הם חוששים שיתלוננו. נקעה נפשו של הציבור ממתלוננות אחרי עשר שנים". עוד טענה: "איבגי יודע לתת כבוד לאנשים, הוא לא הטריד ולא פגע. אחרי עשר שנים פתאום באים?". צופה נוסף אמר כי "צריך לבדוק את הדברים במוסדות המוסמכים, אנחנו לא בית משפט". 

 
 
 

כזכור, הפרשה נחשפה בתחילת השבוע שעבר בערוץ עשר, כששבע נשים טענו כי משה איבגי הטריד אותן מינית. מאוחר יותר הצטברו יותר מעשר עדויות בכלי התקשורת השונים כנגד איבגי, אולם כאמור טרם הוגשו תלונות למשטרה. איבגי עצמו שכר את עורך הדין ציון אמיר, שהתייחס לפרשה: "הוא נסער מאוד ובוער מבפנים, אך אסרתי עליו להתראיין".