בפעם השלישית תוך זמן קצר: הפנטגון פרסם הלילה (ראשון), כי שר ההגנה האמריקאי, לויד אוסטין, פונה לבית החולים בוושינגטון. מדובר באשפוז השלישי של השר בחודשיים האחרונים, זאת לאחר שאשפוזו הקודם נשמר בסתר והוסתר מהציבור במשך ארבעה ימים. 

ביידן הזהיר את מפני פעולה קרקעית אפשרית ברפיח - וכך השיב נתניהו
ביידן על המתווה לעסקת חטופים: "התגובה של חמאס מוגזמת"

בהודעת הפנטגון נמסר כי אוסטין (70) סובל מבעיה בשלפוחית השתן, אולם צוין כי השר ממשיך לתפקד כרגיל. על מצבו הרפואי עודכנו סגניתו קתלין היקס והבית הלבן ומהפנטגון נמסר כי הוא ימשיך ויעדכן אודות מצבו הרפואי. "סגנית השר ערוכה למלא את תפקידיו וחובותיו של שר ההגנה, אם הדבר יידרש. השר אוסטין נסע לבית החולים עם מערכות תקשורת חסויות ולא-חסויות הדרושות למילוי חובותיו", מסר הפנטגון.

כזכור, שר ההגנה הועבר לבית החולים הצבאי וולטר ריד ליד וושינגטון בערב ה-1 בינואר, "בשל סיבוכים שהתרחשו כתוצאה מהליך רפואי שאינו חירום", כך הוגדר לפי דובר הפנטגון פט ריידר בהצהרה מבלי לציין את אופי הסיבוכים או את משך שהותו בבית החולים.

כשנשאל דובר הפנטגון מדוע המטה המתין ארבעה ימים כדי להודיע ​​לציבור על אשפוזו של אוסטין, העיד ריידר: "זה היה מצב מתפתח שבו היינו צריכים לשקול מספר גורמים אחרים, כולל בעיות רפואיות ובעיות פרטיות אישית". הפנטגון סירב לומר באם אוסטין היה מחוסר הכרה במהלך אשפוזו או אם הוגדר במצב קשה.