מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, ביקר ביום רביעי בבית החולים את רווית, שוטרת משמר הגבול שנפצעה באורח בינוני עד קשה בפיגוע בשער שכם בירושלים, תוך שהיא נאבקת במחבלים בידיים חשופות בצורה הירואית ומעוררת השראה. "המחיר הוא מחיר כבד וכואב אבל אין לי ספק שמנעתם פיגוע גדול הרבה יותר, אני מצדיע לכם", אמר המפכ"ל. בפיגוע נרצחה השוטרת הדר כהן ז"ל.

רווית, שמצבה הרפואי השתפר, שחזרה באוזני המפכ"ל את רגעי הפיגוע ואמרה לו: "אנחנו כאן כדי להגן על האזרחים. בשביל זה התגייסנו ולשם כך אנחנו כאן. אין לי ספק שהדר ז"ל ידעה זאת ולאור העובדה הזאת היא פעלה". 

מפכ"ל המשטרה, אמר לרווית: "אנחנו נלחמים בשביל להגן על האזרחים, המחיר הוא מחיר כואב, אבל זה התפקיד שלנו. אין לי ספק שחוליית מחבלים שמגיעה עם ארסנל נשק בסדר גודל כזה, הכוונה שלהם היא לבצע פיגוע המוני. התפקוד שלכם, החתירה למגע והנחישות שלכם, וגם של השוטרים והלוחמים הנוספים שהיו במקום מנעה ללא ספק אסון גדול. אני מצדיע לכם".

סמוך לשעה 14:00 ביום שלישי, צוות של לוחמי משמר הגבול, שהיה מורכב ממפקד הכוח בליווי שתי לוחמות שנמצאות בעיצומו של תהליך ההכשרה, הבחינו בשלושה צעירים בשער שכם שעוררו את חשדם.

הצוות ניגש אל החשודים על מנת לבדוק אותם, כשלפתע שלפו החשודים נשק אוטומטי וסכינים והחלו לבצע ירי ולדקור את הלוחמות. מפקד הכח, יחד עם כח נוסף שהיה במקום, ביצעו ירי ונטרלו את המחבלים. מותם של שלושת המחבלים נקבע במקום. מתחקור ראשוני בזירה עולה כי המחבלים נשאו על גופם גם מספר מטעני צינור ותכננו לבצע במקום פיגוע גדול בהרבה, פיגוע שנמנע לבסוף בזכות החתירה למגע התגובה המקצועית של הלוחמים.

בפיגוע, נפצעה הדר כהן באורח אנוש, יחד עם רווית, והובהלה לבית החולים הדסה הר הצופים תוך שנעשים בה ניסיונות החייאה עד שלפני זמן קצר נאלצו לקבוע את מותה.

הלוויתה של הדר כהן ז"ל תתקיים היום (חמישי) בשעה 14:00 בבית העלמין הצבאי ביהוד.