חשד לחיסול בבית ים: אלמוני רכוב על אופנוע פתח היום (חמישי) באש לעבר צעיר בשנות ה-30 לחייו, ברחוב רוטשילד בעיר. צוות של מד"א העניק לו במקום טיפול רפואי, אולם נאלץ לקבוע את מותו. הרקע לאירוע הוא ככל הנראה פלילי. 


מבירור ראשוני עולה כי האירוע החל בקטטה בין מספר מעורבים,  במהלכה בוצע ירי, ממנו נפגע הקורבן. במשטרה מעריכים כי מדובר בסכסוך בין ארגוני פשיעה. נצ"מ סיגל בר צבי, מפקדת מרחב איילון, אמרה: "קיבלנו קריאה מכמה אזרחים בנוגע לקטטה ברחוב. בשלב יותר מאוחר דווח גם על ירי. כוחות משטרה שהגיעו די מהר למקום הבחינו באדם פצוע. מאמצי ההצלה עלו בתהו. כרגע החקירה נמצאת בשלב ראשוני והכיוון המסתמן הוא סכסוך בין ארגוני פשע.
חיסול בבת ים

זירת החיסול בבת ים

חגי נתני, חובש בכיר במד"א, שהגיע למקום באופנומד"א בתוך דקה, סיפר: "בכניסה לפסג' שכב גבר כבן 30 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, הוא סבל מפצעי ירי בפלג גופו העליון. ניסינו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

משה זדה, מתנדב איחוד הצלה, סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בפצוע מירי בפלג גופו העליון ללא הכרה וללא דופק ונשימה. ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה אך בסיום מאמצי החייאה נאלצו לקבוע את מותו בזירה".

לפני כשלושה שבועות אירע ניסיון חיסול בירושלים, כשגבר בן 54, אחיהם של שני עבריינים ועבריין מוכר למשטרה גם הוא, נפצע באורח בינוני בפיצוץ שאירע ברכב סמוך למלון דן פנורמה ברחוב מאפ"ו בבירה. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר במטען שהוצמד לחזית הרכב המסחרי בו נהג והתפוצץ בסביבות השעה 8:30, כ-20 מטר לפני שהגיע לרמזור. כוחות גדולים של משטרה וחבלנים הגיעו למקום ופתחו בחקירה.

בחודש מאי חוסל בתל אביב שי שירזי, בנו של איש העולם התחתון ריקו שירזי. ואדם נוסף נפצע באורח קל באירוע ירי שהתרחש ברחוב משה סנה, פינת בית העלמין הצבאי סמוך לשכונת המשתלה בעיר. כוחות משטרה שהגיעו למקום הבחינו ברכב בו ישבו שני פצועי ירי. החיסול בוצע באמצעות ירי מטווח קצר, שעה שבעת שהעבריין הבכיר וחברו עמדו עם רכבם ברמזור אדום, נצמד אליהם רכב אחר ומתוכו בוצע ירי לעברם.

בחודש מרס חוסל העבריין אבנר מאיו, בפיצוץ רכב ברחוב דוברה הנביאה בתל אביב. הרכב, ג'יפ מסוג האמר, התפוצץ ככל הנראה כתוצאה ממטען שהונח ברכב, באזור המנוע. כמו כן, לפי הדיווחים נמצא במקום מטען נוסף, ולכן כל מי שנכח במקום או בקרבתו התבקש לעזוב את זירת הפיצוץ. מותו נקבע בבית החולים.

בחודש ינואר התרחש ניסיון חיסול של העבריין בן כהן בפיצוץ רכב בצומת הרחובות ערבי נחל פינת שפע טל ברמת גן. היעד לפיגוע היה בכיר בארגונו של עמיר מולנר, שנפגע בפיצוץ ביחד עם מאבטחו האישי. בן כהן הוא דמות מוכרת מאוד בעולם הפשע. בעבר היה מקורב לעמיר מולנר, אך היחסים בין השניים עלו על שרטון. בעבר הוא נעצר מספר רב של פעמים, בין 2013 ל-2015, בחשד שהעלים הכנסות בשווי 300 מיליון שקלים וכי היה מעורב בהשלכת הרימונים לעבר סוכנות "סובארו".