כינו אותו בתואר "נסיך הליצנים היהודים". שם הילדות שלו לא יגיד לכם הרבה, אבל שמו המסחרי מוכר גם היום בכל בית, אף שחלפו שני עשורים מאז שירד מהבמה.

הוא לא היה מוזיקאי, אבל זכה לנצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית במופעי צדקה שנערכו בישראל. הוא נולד בברוקלין למהגרים יהודים שהגיעו מאוקראינה, ואת הניסיון הראשון שלו רכש כשהופיע בבתי הארחה יהודיים בהרי הקטסקיל שבמדינת ניו יורק, שנודעו בכינוי "חגורת הבורשט", ובהם התרחשה עלילת הסרט "ריקוד מושחת". הוא חלם להיות מנתח, אבל לאביו החייט לא היה כסף לממן את לימודי הרפואה, ולכן הוא נאלץ להסתפק בעבודות מזדמנות, שמכולן פוטר. הוא מזג סודה, מכר גלידה ועסק בתחום הביטוח. הוא הועסק תקופה קצרה גם כפקיד אצל רופא שיניים, אבל פוטר מעבודתו אחרי שרופא השיניים גילה שהעובד שלו פיסל בעץ באמצעות המקדח הדנטלי.

בשנת 1934 הוא הצטרף כבדרן ללהקת מחול והפך לרקדן מקצועי. בהופעתו הראשונה הוא החליק מהבמה לקול צחוקו של הקהל והחליט להפוך את ההחלקה לגימיק קבוע בהופעותיו. באחת ההופעות שנערכה באוסקה שביפן, הכתה סופת טייפון בעיר, והחשמל באולם נותק. הוא לא איבד את עשתונותיו, הדליק לפיד ובהיעדר מכשירי הגברה, הוא שר בקול החזק ביותר שגרונו יכול היה להפיק. כיוון שהיפנים לא הבינו אנגלית, הוא ניסה להמחיז את הדברים ועשה זאת בהצלחה. האירוע ביפן ייחשב לימים לנקודת מפנה, שבה החליט להיות גם פנטומימאי.

כששב לארצות הברית, הוא החל להופיע בחברת פסנתרנית מלחינה שכתבה עבורו מילים ולחנים שהפכו לסמלו המסחרי. באחד משיריו הוא נקב בשמם של 54 מלחינים רוסים ב-38 שניות. השיר הפך ללהיט, והכותבת הפכה לרעייתו.

הוא הוחתם על חוזה להופעה בסרטי קולנוע, אך באחד מהם נדרש לעשות ניתוח להקטנת אפו - וסירב. כדי לנסות ולמזער את נוכחות אפו, הוא חמצן את שערו. במשך 20 שנה הוא כיכב ב-20 סרטים, בעיקר בתפקידים שבהם נדרשה לשון מהירה במיוחד. הוא הפך לשגריר של יוניס"ף, הארגון למען ילדים בעולם, וסייע לילדים עניים בעולם השלישי. בכך הפך לידוען הראשון שנרתם למשימה. הוא עשה זאת לאחר שבאחת מטיסותיו לאירופה ישב לצדו במחלקה הראשונה מנכ"ל הארגון.

הוא היה טייס חובב שלמד להטיס מטוסים גדולים והטיס מטוסי בואינג 707 ובואינג 747. טייסים מקצועיים נדהמו לראות אותו מבצע את טיסות הבכורה. בנוסף, בעקבות ארוחה במסעדה סינית הוא החליט להפוך לטבח, ובשנות ה-70 לימד שפים לבשל תוך שהוא מדגים את כישרונו המיוחד: זריקת סכינים באוויר תוך כדי בישול. הוא זכה במדליית ה-MOF בתחרות בישול שנערכה בסורבון בנוכחות נשיא צרפת, והיה היחיד שאינו צרפתי שזכה בתואר.

הוא מת בשנת 1987 לאחר מאבק בדלקת כבד שבה לקה בעקבות עירוי דם שקיבל.

אתם מוזמנים לגלות: מי האיש?

פתרון החידה הקודמת: 
אגדת הקולנוע שהחליטה לחזור למסך בגיל 86 היא גם זו שהופיעה בסרטים לצדם של פרנק סינטרה, קרי גרנט, פיטר סלרס, פול ניומן, מרלון ברנדו וריצ'רד ברטון, וגם לצדם של השחקנים הישראלים שרגא פרידמן וזהרירה חריפאי. היא מצאה את עצמה מאחורי הסורגים לאחר שהורשעה בהעלמות מס, נישאה למפיק קרלו פונטי, ואחותה הצעירה נישאה לבנו של מנהיג איטליה, בניטו מוסוליני.

זוהי השחקנית סופיה לורן.